x-kom hosting

Akutalizacja systemu

MarsThinker
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z systemem, między innymi nie działa mi poprawnie tablet graficzny, pomyślałem, że może najnowszy system mógłby coś zmienić, ale mam dwa pytania.
Czy nadal można za darmo zaktualizować system do windows 10? I czy nadal są problemy z programami szpiegowskimi w tym systemie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, MarsThinker napisał:

Czy nadal można za darmo zaktualizować system do windows 10?

Teoretycznie nie, ale jak masz klucz to z tego co ludzie piszą ISO Windows 10 Creators Update akceptuje klucze starszych wersji.

 

MarsThinker
komentarz
komentarz

Tzn, mam laptop z 8.1 i podkreślę, że jestem laikiem, ale generalnie widzę, że jednak tak możliwość się skończyła, więc nie będę próbował, dzięki za odp ;)

Youki
komentarz
komentarz
2 minuty temu, MarsThinker napisał:

ale generalnie widzę, że jednak tak możliwość się skończyła

Oficjalnie, nieoficjalnie ta metoda, która podałem działa.

 

MarsThinker
komentarz
komentarz

No a jeśli coś by nie zadziałało to coś mogłoby się stać?

Youki
komentarz
komentarz

No to nie przejdzie aktywacja podczas instalacji na tym kluczu i tyle. 

MarsThinker
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, mam już iso i znam klucz, a jeśli zaktualizuje to czy programy (zakładki w operze), zostaną usunięte? niby jest opcja by zachować dane osobiste, ale chodzi mi szczególnie o przeglądarkę.

EDIT:
Próbowałem zainstalować plik iso (prawie 4gb) i za każdym razem nie prosi mnie o klucz, więc rezygnuje z instalacji, bo boję się by czasem ta instalacja nie generowała jakichś kosztów.

Edytowane przez MarsThinker
Youki
komentarz
komentarz

Musisz wykonać czystą instalacje, po aktualizacji będzie tylko same problemy.

1 godzinę temu, MarsThinker napisał:

bo boję się by czasem ta instalacja nie generowała jakichś kosztów.

Nie ma takiej opcji, jak nie podasz klucza to masz po prostu system niekaktywowany.

 

MarsThinker
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem jestem laikiem, to jak mam wykonać czystą instalację?

Myślałem, że muszę pobrać plik iso i z niego zainstalować system.

Youki
komentarz
komentarz

Masz dwie opcje, instalacja z zachowaniem danych oraz czysta instalacja(ta druga opcja, niżej).

Tylko wtedy musisz sformatować, czyli usunąć obecną partycje na której masz system wraz z danymi więc jak masz jakieś ważne dane to zrób sobie ich kopie.

 

2 minuty temu, MarsThinker napisał:

plik iso i z niego zainstalować system

Nie z poziomu Windowsa, musisz wypalić na płytę CD lub pendrive wrzucić ISO i z tego poziomu zainstalować :)

MarsThinker
komentarz
komentarz

Aha, czyli to wszystko odpada, ze względu na dane, czyli nie było sprawy, dzięki ;)

Youki
komentarz
komentarz

Jakiś problem zgrać sobie dane na pendrive czy inną partycje? :D 

MarsThinker
komentarz
komentarz

Mam jedną partycję, nie mam dysków które pomieszczą 400gb itp :P

Youki
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś dysk przenośny na kilka dni :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.