x-kom hosting

Prosze o pomoc

Użytkownik12
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam plyte glowna asus P5W DH Deluxe i jak wkladam do niej ram 2gb ddr2 800mhz (zdjecie) nie dziala znaczy odpalilem z tym ramem windowsa pokazalo sie to do wyboru uzytkownika wpisalem dobre haslo wyswietlila sie jakas informacja juz nie pamietam ale tam napewno nie pisalo ze zle haslo tylko cos innego i nagle wyskoczyl blue screen wylaczylem komputer wyciagnalem ten ram (mam jeszcze inne 2 kosci na ktorych dziala bez problemu tylko ze to kosci 2x1gb) i na tych innych kosciach wszystko dziala.

Wiec co zrobic zeby ta kosc normalnie dzialala? Teraz juz sie boje ją wkladac ze znanego powodu ja sie nie znam wiec nie wiem.

Z góry dzieki wszystkim za pomoc! ;)

20170809_165954.jpg

Edytowane przez Użytkownik12

Yorweth
komentarz
komentarz

Odpal kompa tylko na nowej kości, tylko włóż w odpowiedni slot

Użytkownik12
komentarz
komentarz

A jaki to musi byc slot?

Yorweth
komentarz
komentarz

Te kolory slotów to kanały, i chyba pierwszy kanał to 2 slot na tej płycie. Jak nie to sprawdź na 1 i 2 slocie :D

Użytkownik12
komentarz
komentarz

A to napewno zadziala?? Nie chce niczego zepsuc??

Youki
komentarz
komentarz

Jak nie zadziała to nic się nie zepsuje jeśli dobrze włożysz pamięć. Najwyżej będą wywalać błędy, nie będzie obrazu itp i wystarczy wyciągnąć kostke.

 

Użytkownik12
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Wlozylem tylko ta kostke i dziala problem jest gdy wloze wszystkie kostki jak doloze do tej jedna to dziala a jak jeszcze jedna doloze to juz nie chce.

Probowalem w rozne sloty klasc  az dziala! Dzieki wszystkim za pomoc!! ;) Tylko jesli ktos moglby jakos na zdjeciu zaznaczyc mi ktore piny sa na audio na panel przedni a ktore na usb? Probowalem rozne ale mi nie dziala. 

Edytowane przez Użytkownik12
Użytkownik12
komentarz
komentarz

A mozesz to przetlumaczyc i skrocic? :D

Jeszcze wroce do tego ramu jak odpale to nieraz zadziala a nieraz wywala bledy i musze restartowac.

Teraz windows juz wcale sie nie chce wlaczyc czy cos nie pasuje?

Youki
komentarz
komentarz

Tam są obrazki i wszystko jest podpisane co i gdzie się znajduje na płycie głównej.

 

13 minut temu, Użytkownik12 napisał:

Teraz windows juz wcale sie nie chce wlaczyc czy cos nie pasuje?

Wyjmij tą kostke RAM

 

Użytkownik12
komentarz
komentarz

Przelozylem w inny slot i dziala. Czemu tak jest?

mastik
komentarz
komentarz

Z płytą główną asus P5W DH Deluxe  jest wszystko ok. Najpewniej ta jedna kość jest uszkodzona, albo nie współgra.

Użytkownik12
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie wspolgra jak wloze tylko ta 2gb wszystko smiga jak wloze tylko kosci 2x1 gb tez wszystko smiga tylko nieraz jest problem jak wszystkie 3 kostki wloze ale zmienilem ulozenie tych kosci i narazie jest wszystko ok

Edytowane przez Użytkownik12
Użytkownik12
komentarz
komentarz

Tylko co mam zrobic zeby dzialalo zawsze?

Użytkownik12
komentarz
komentarz

I podlaczylem przedni panel audio w to miejsce jakie jest podane i nie dziala (usb jeszcze nie szukalem) Prosze o pomoc! :/

Użytkownik12
komentarz
komentarz (edytowane)

I jeszcze takie pytanko przy USB w tej instrukcji co podales pisze: 

"Never connect a 1394 cable to the USB connectors. Doing so will damage the 
motherboard" o co z tym chodzi? Czego mam nie podlaczac?

PS: audio niby wykrywa pisze jak podlacze np. sluchawki to pisze w gniezdzie panelu przedniego (czy jakos tak) ale nic nie slychac byc moze cos jest nie tak ustawione (jutro na spokojnie sprobuje naprawic).

Pozostalo mi jedynie USB podlaczyc tylko po tym co pisze w instrukcji nie wiem czy nie uszkodze plyty glownej.

 

Prosze o wszelką pomoc!

Z góry dzieki! ☺

Edytowane przez Użytkownik12

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.