x-kom hosting

Kompatybilność RAM

maxi231
utworzono
utworzono

Witam! Ostatnio kolega dokupił kość RAM link: https://www.amazon.com/SAMSUNG-M393B1G70QH0-CMA-Samsung-DDR3-1866-8GB1Gx72/dp/B00P98GWY6 i nie działała mu u niego na komputerze więc dał ją mi. Niestety posiadam również ten sam problem kiedy podepnę je pod dual channel wykrywa tylko starą, a kiedy usunę starą i zostawię samą nową- na płycie wyskakuje error 53 ( Memory initialization error. No usable memory deected). Z tego co patrzyłem wszystkie wymogi kompatybilności spełnia. Moja płyta główna ASRock p67 pro 3. Może macie jakieś pomysły co zrobić. Proszę o pomoc.

cinomatic
komentarz
komentarz

Resetowałeś BIos po zmienia pamięci?

maxi231
komentarz
komentarz

Nie robiłem tego ponieważ zostawiając tą nową kość pamięci nie wyświetla się nic na monitorze dlatego nie mogę nic grzebać w BIOSIE.

cinomatic
komentarz
komentarz

Wyciągałeś bateryjkę? bo tak się to robi.

maxi231
komentarz
komentarz (edytowane)

EDIT: zresetowalem BIOS wszedłem do niego i zauważyłem że pamięć jest ustawiona na Single-Channel Menory mode . Czy da się to zmienić ? 

 

W BIOSIE nie pokazuje ze jest w ogóle coś podpięte do innego slota. W specyfikacji płyty wyczytałem, że muszą być to identyczne kości RAM , ja natomiast posiadam obie z innych firm i o innym taktowaniu. Czy wydaje wam się , że to w tym tkwi problem ?

Edytowane przez maxi231

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.