x-kom hosting

Spadki fps na laptopie

konradc02
utworzono
utworzono

Witam. 
Jestem posiadaczem laptopa z firmy Samsung.Tydzień temu pojawiły sie spadki fps. 
Grając w league of legends po około pięciu minutach pojawiają sie spadki fps z 120 do 15 i tak cały czas. W cs go jest to samo z 100 do 30.Próbowałem już wszystkiego. 
Formatowałem komputer , instalowałem najnowsze sterowniki , przeczyściłem laptopa z kurzu i dalej to samo. 

Mój sprzęt: 
-Intel(r) Core(TM) i5-2410M CPU @2.30GHz 
-Nvidia GeForce 520m 1GB 
-RAM 6GB

anioł2009
komentarz
komentarz

Pasty termo-przewodzące zmieniałeś ?? Laptopa wyczysciłeś od zewnątrz czy rozbierałeś i dokładnie wyczysciłeś wentylator ??

konradc02
komentarz
komentarz

Pasty nie wymieniałem.Laptopa rozebrałem i wyczyściłem wentylator z kurzu i niektóre zakurzone miejsca też.

Youki
komentarz
komentarz

To nic, czas na wymianę pasty termo przewodzącej.

 

konradc02
komentarz
komentarz

Dodam że pare miesięcy temu miałem te spadki po jakiś dwóch tygodniach ich nie było i potem dalej sie pojawiły.

 

ghuluzmc
komentarz
komentarz

Mimo to trzeba wymienić pastę termo przewodzącą.

konradc02
komentarz
komentarz

A ile kosztuje wymiana pasty w jakims serwisie ?

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy od serwisu, średnio 50-100zł

seneya
komentarz
komentarz

Kluczowy w tym temacie jest wiek owego sprzętu i to, czy od samego początku używałeś go do gier. Dla przykładu, mój nowy Lenovo G580 i5 2520M GF GT710M pozwalał mi na przyzwoitą grę w Crysis 2 i 3. Po upływie 1,5 roku, gry te były już praktycznie nie grywalne, a żadna wymiana past czy też jego dokładne przeczyszczenie nie przyniosło rezultatów, które byłyby widoczne na dłuższą metę.

Podsumowując. Jeśli masz swój sprzęt dłużej jak 2 lata, a służył ci on przede wszystkim do gier, nic już ze spadkami FPS nie zrobisz.

Laptopy z grafikami serii GT długo nie pociągną jeśli chodzi o używanie ich głównie do gier.

konradc02
komentarz
komentarz

Może zależy to od tego że jest lato. Przypomniałem sobie że rok temu miałem to samo. Na wakacjach były spadki tak jak teraz i jak zaczeła się zima to wszystko było ok.

Youki
komentarz
komentarz

No bo w zimie w pokoju nie masz 30C, widocznie pasty jest niewiele i gdy w pokoju jest cieplej to temperatury dobijają do granicznej wartości przy której następuje spadek taktowanie w celu obniżenia temperatury, a to powoduje spadek FPS.

konradc02
komentarz
komentarz

Własnie skonczyłem rundke w csa i jakims cudem spadki chwilowo sie naprawiły i wszystko jest ok. Prawdopodobnie za jakis czas znowu sie pojawią.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.