x-kom hosting

prawy głośnik gra głośniej niż lewy

michal0051
utworzono
utworzono

doradźcie mi co mam zrobić mam głośniki wszystko dobrze podłączone tylko jest taki motyw ze prawy gra głośniej a lewy ciszej co mam zrobić proszę pomóżcie z góry dziękuje

Systemoki
komentarz
komentarz

Możliwe , że może płyta główna nawalić (wyjście audio), ale sprawdź ustawienia dźwięku (m.in. balans).

arkadiusz1410
komentarz
komentarz

na 100% masz przesunięty balans w prawą strone

  • 2 tygodnie później...
Rhtm
komentarz
komentarz

Odswiezam temat.

Mam ten sam problem, jeden z glosnikow gra ciszej (i nie wazne czy jest dzwiek jest przepuszczany przez wzmacniacz na kolumny, czy bezposrednio z wyjscia audio na sluchawki). Sprawdzilem balans, faktycznie bylo troche wiecej mocy na lewy glosnik, ale po wyrownaniu i tak nic sie nie zmienilo. Nie wazne gdzie podlacze kabel czy do wyjcia bezposrednio z karty czy tez z panelu przedniego i tak jeden gra ciszej...

Moja karta to zinetegrowany Realtek AC'97. Probowalem juz kilku roznych wersji sterownikow ale nic to nie dalo. Czyli na 100% mozna stwierdzic ze popsula sie karta na plycie?

I tu jeszcze jedno pytanie. Czy starusienki SB 128 jest mniej wiecej na tym samym poziomie co ten Realtek? (Bo tak sie sklada, ze mam jeszcze SB i jesli sie okaze ze Realtek is dead to wloze tego staruszka 128;))

seba115
komentarz
komentarz

RHTM

Panel Sterowania -> Dzwieki mowa i urzadzenia audio -> dzwieki i urzadzenia audio -> sila glosu glosnikow

tam masz glosnosc prawego i lewego glosnika

Rhtm
komentarz
komentarz

Jak juz pisalem balans (sila glosu) sa rowne. Co prawda jeden mial troche mniej, ale po wyrownaniu nic sie nie zmienilo...

  • 2 lata później...
balu5475
komentarz
komentarz

Widze ze temat jest stary, ale pisze juz na przyszlosc ;)
Tez mialem podobny problem,a mianowicie lewy glosnik gral glosniej od prawego chociaz mialem bilans w kompie ustatwiony dobrze, ale gdy podglosnilem na full gralo rownomiernie. To podglosnilem na full i teraz sobie tylko na kompie przyciszam i podglasniam. I gra rownomiernie :D.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.