x-kom hosting

[Duża Modernizacja] ~ 3300 zł OC , Moc, Gry

Gość
utworzono
utworzono

Witam,
chciałbym zmodernizować mój stary zestaw komputerowy na nowy, a jako ,że moja wiedza na temat podzespołów komputerowych ogranicza się praktycznie do klikania w polecane ,to przed zakupem chciałem wszystko skonsultować z wami :) 

Stary PC :
CPU : Intel Core i5-3330 3.0GHz 6MB
GPU : MSI gtx 970
MOBO: ASRock b75 pro3

RAM : Goodram ddr3 8 gb
SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB
HDD : Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache
Zasilacz : Aerocool ATX AEROCOOL STRIKE-X 500W, 80 PLUS BRONZE
Chłodzenie : stockowe

Nowy PC (dopiero w planach także chętnie przyjme wszelkie sugestie) :
CPU : i7 7700k lub i7 6700k 
GPU : MSI gtx 970
MOBO: MSI Z270 TOMAHAWK, Z270, DDR4
RAM : G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB
HDD : Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache
Zasilacz : be quiet! Pure Power 10 600W (BN278) 80 Plus Silver
Chłodzenie : be quiet! Dark Rock 3 (BK018)
Obudowa : NZXT S340 Elite (obudowe juz posiadam)


Tak jak widać powyżej ze starego PC zamierzam zatrzymać jedynie Kartę graficzną, SSD oraz HDD, z tym ,że kartę graficzna zamierzam w przyszłości również zmienić.

Sprzęt ma służyć głównie graniu. Planuje OC zlecić osobie u której zakupie te podzespoły ponieważ nie chce ryzykować. Dalej zastanawiam sie pomiędzy i7 7700k a i7 6700k ze względu na problemy z przegrzewaniem sie i7 7700k. Wszelkie uwagi są mile widziane. Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Mocno śpieszy Ci się z zakupem? W Twoim przypadku poczekałbym do premiery Cofee Lake i wtedy kupił nową I5/i7 z 6 rdzeniami.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli faktycznie warto poczekać to tak zrobię. Czytałem trochę i wygląda na to ,że premiera Cofee Lake jest wielka niewiadomą. Zbliżają się jakieś imprezy ,na których można się spodziewać ewentualnej informacji dot. premiery przez Intel ?

Edytowane przez Gość
Youki
komentarz
komentarz

Na przełomie sierpnia-września wszystko sie wyjaśni.

 

Gość
komentarz
komentarz

Rozumiem. Czy mógłbyś jeszcze tylko ocenić zestaw ,który złożyłem w pierwszym poscie ? Jakies zmiany ?

Szczerze mówiąc to za tydzień zaczynam urlop ,wiec mialem nadzieje ,ze pobawie sie nowym sprzętem, natomiast w ostatecznosci przeczekam ten miesiac. Dzięki

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda to OK. Cooler powinien zmieścić się na styk.

Gość
komentarz
komentarz

Juz ostatnie pytanie dotyczace monitora. W tej chwili posiadam LG IPS234V-PN , który juz tez jest dosyc wiekowym sprzetem. Czy odczuje duza roznice przy zakupie czegos nowego w kwocie do okolo 800 zl ? Czy lepszym pomyslem bedzie zaoszczedzic wiecej na monitor i zamienic na cos lepszego w 1440p po wymianie karty graficznej ? Zgaduje ,ze MSI gtx 970 bedzie za slaby do wymagajacych gier w 1440p ?

Youki
komentarz
komentarz
Cytuj

zy lepszym pomyslem bedzie zaoszczedzic wiecej na monitor i zamienic na cos lepszego w 1440p po wymianie karty graficznej ?

Jeśli szukasz czegoś na dłuższy okres czasu to kierowałbym się w tą strone.

Cytuj

Zgaduje ,ze MSI gtx 970 bedzie za slaby do wymagajacych gier w 1440p ?

Trzeba dość sensownie zejść z detali.

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Skoro płyty Z270 mają obsługiwać Cofee Lake to można juz teraz wybrac stosowną opcję - wybrany model MSI jest mocno przepłacona opcją - w tej cenie lepiej brać MSI M3 lub AsRock Gaming K4. 

 

Pytanie czy coś się złego dzieje z zasilaczem że chcesz go wymieniać? Ten model który posiadasz może do wybitnych nie należy ale też nie ma sensu go wymieniać dla samej wymiany. Ze znanych mi problemów z tą serią to jedynie zużyte łożysko wentylatora przychodzi mi do głowy. 

 

Co do wydajności GTX 970 to sam go używam również w 1440p i zwykle konieczne jest obniżenie jakości tekstur oraz cieni względem FHD. Można kupić monitor 4K z myślą o przyszłości a póki co grać w 1080p - skalowanie z 2160p jest praktycznie niezauważalne :) 

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, Wojciech Spychała napisał:

Skoro płyty Z270 mają obsługiwać Cofee Lake to można juz teraz wybrac stosowną opcję

Ponoć nie mają, tak napisał wczoraj AsRock na twitterze, a wszystkie media ciągną to dalej. :)

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

W sumie byłoby to logiczne, skoro zwiększa się maksymalna ilość rdzeni jakie maja te płyty obsługiwać - tak czy owak trzeba poczekać na premierę samych procesorów, wtedy wszystko będzie wiadomo. Chyba że Wassilllo mocno się spieszy i tych 2-3 miesięcy czekać nie zamierza.

Gość
komentarz
komentarz

Tak jak juz napisalem wyzej. Jezeli to kwestia miesiaca to moge poczekac natomiast wolalbym uniknac czekania 3 miesiace :) Szczerze mowiac to caly czas sie zastanawiam takze wciaz chetnie przyjme wszelkie uwagi dotyczace tego zestawu wyzej. Najbardziej boje sie ,ze jak zainwestuje w i7 7700k to trafi mi sie "goraca" sztuka i to jest chyba najwiekszy argument przemawiajacy ,ze warto poczekac na premiere Coffee Lake.

Youki
komentarz
komentarz

Za miesiąc raczej premiera, na oko strzelając, więc tak z dwa miesiące myśle max :)

 

  • 2 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

jako ,ze i7 8700k udalo mi sie juz zamowic. (zobaczymy czy faktycznie przyjdzie). To odswiezam temat i prosze o pomoc w zlozeniu zestawu na coffee lake + gtx 1080 (tutaj nie wiem,ktora wersja wypada korzystnie). Tak jak juz wspominalem u gory. Posiadam Obudowe nzxt s340 elite oraz ssd goodram iridium pro 240gb.

Bede bardzo wdzieczny za szybka pomoc :)

PS. Oczywiscie ze wzgledu na dodanie 1080 budzet sie zwiekszyl.

Edytowane przez Gość
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, wassilllo napisał:

(tutaj nie wiem,ktora wersja wypada korzystnie)

Wszystko zależy od ceny, najlepiej to chyba obecnie Palit GameRock za te 2399 zł

1 godzinę temu, wassilllo napisał:

i7 8700k udalo mi sie juz zamowic.

Ile dałeś? ;)

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Youki napisał:

Wszystko zależy od ceny, najlepiej to chyba obecnie Palit GameRock za te 2399 zł

Ile dałeś? ;)

 

Zapłacilem 1599 zł. Czekam na przesyłke. Zobaczymy czy przyjdzie ,bo wiem ,ze sa problemy z dostepnoscia. Na infolinii mowili ,ze byla to ostatnia sztuka,ale nigdy nie wiadomo...

Jezeli mozesz wrzucic jakis fajny gotowy zestaw to bede wdzieczny,bo sa nowe plyty glowne i jestem troche zagubiony :P

PS. Co sadzisz o wersji  gaming x od msi ? kosztuje 2599 zl

Edytowane przez Gość
klimek234
komentarz
komentarz

A mogę podpytać gdzie zamówiłeś? monitoruje od rana czy pojawią się ale nigdzie nie widzę :/

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, wassilllo napisał:

bo sa nowe plyty glowne

Wybór póki co niewielki, a ceny bez szału. Tutaj warto poczekać jeszcze kilka dni na pojawienie się większej ilości modeli.

Godzinę temu, wassilllo napisał:

Co sadzisz o wersji  gaming x od msi ? kosztuje 2599 zl

Dopłata 200 zł nie ma sensu, bo specjalnie lepsza nie jest.

 

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jako ,ze troche czasu minelo a jutro odbieram moj  i7 8700k to ponownie odswiezam watek :) Jak wyglada sprawa z plytami glownymi ? Zgaduje ,ze jest juz odpowiedni wybor ? 

Edytowane przez Gość
Youki
komentarz
komentarz
3 minuty temu, wassilllo napisał:

a jutro odbieram moj  i7 8700k

Gdzie kupowałeś, gdzie dostałeś?

Pod OC bierz AsRock Z370 Extreme 4

Gość
komentarz
komentarz

X-kom . Moglbys zlozyc calutki zestaw ? Tak zebym byl pewny ,ze wszystko bedzie gralo ? 

Youki
komentarz
komentarz

Kupowałeś w pierwszy dzień, czy później, w kolejce przez email?

Gość
komentarz
komentarz

Zadzwonilem w dzien premiery i ustawilem sie do kolejki. Przed chwila dostalem telefon ,ze procesor bedzie najprawdopodobniej jutro do odbioru.

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie to co wyżej podawałeś jest OK, RAM'y najtańsze 3000 MHz, zasilacz zamień na Corsair RM550x, płytę podałem.

 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli podsumowujac :

 

CPU : i7 8700k
GPU : MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit)
MOBO: AsRock Z370 Extreme 4
RAM : G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB
HDD : Dysk Toshiba P300 1 TN
Zasilacz : Corsair RM550x
Chłodzenie : be quiet! Dark Rock 3 (BK018)
Obudowa : NZXT S340 Elite (obudowe juz posiadam)

 

Caly sprzet mam czerwono-czarny ,wiec dlatego chce doplacic 200 zl do grafiki od MSI. Mam nadzieje,ze jest ona ok ?

Chce dzisiaj zamowic reszte sprzetu dlatego wole sie upewnic. Jakby nie bylo jest to dosc spory zakup. Z gory dzieki za juz ostatnia pomoc :)

 

PS. rozumiem,ze plyta glowna i grafika mieszcza sie do tej obudowy ?

Edytowane przez Gość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.