x-kom hosting

czestotliwosc pracy

przemoso
utworzono
utworzono

czy na prace jakiego kolwiek procesora może mieć wpływ częstotliwość pracy ramów? slyszalem ze najlepiej z amd współpracują pamięci z małą częstotliwością. czy to prawda?

tazman
komentarz
komentarz

Pewnie że mają wpływ, Athlon 64 i niektóre modele Semprona, zawiera zintegrowany kontroler pamięci DDR, poczytaj o tym

http://www.google.pl/search?q=wsp%C3%B3%C5...GL_plPL209PL209

Gość
komentarz
komentarz

Jest odwrotnie, czyli ze czeestotliwosc proca ma wpływ na czestotliwosc tylkania ramow (jeśli sa ustawione synchronicznie). A o tym ze z AMD lepiej dzialaja wolniejsze ramy, to pierwsze słysze. Na 99% to nie jest prawda. A kto ci to powiedział?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mamy 3 rodzaje prawdy: nieprawda, półprawda i g... prawda xD To jest półprawda :> Chodzi o to, że (przynajmniej w przypadku procków AMD Socket A, nie wiem, jak jest z nowszymi) najlepiej było, jak RAM chodził tak szybko, jak FSB, czyli synchronicznie. Komp miał wtedy najlepsze osiągi. Np. ja mam Semprona Socket A, FSB 333 MHz i moje RAMy DDR400 też tak ustawiłem. W przypadku Intela natomiast zasada jest taka, że im szybciej, tym lepiej.

tazman
komentarz
komentarz

Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy to na overclockerskich listach rankingowych królowały Celeron 300A, Celeron Tualatin 1,2 GHz czy mobilny Athlon XP-M 2500+, tak i teraz wśród układów znajdziemy kilku królów overclockingu. Bezsprzecznie najlepszym procesorem AMD, nadającym się do podkręcania, jest Athlon 64 3000+ z rdzeniem Venice, który przy niewiele podniesionym napięciu zasilania rdzenia można przetaktować z 1,8 na 2,4-2,7 GHz. Z dobrym chłodzeniem bez problemu działa stabilnie nawet z częstotliwością 3,0 GHz, a rekord overclockingu tego CPU wynosi 3,64 GHz.Jak zapewne część z Was wie, w przypadku procesorów AMD 64 o taktowaniu „synchronicznym” nie ma mowy. Takie coś po prostu nie istnieje. Teoretycznie każdy dzielnik pamięci oferuje nam taką samą wydajność, oczywiście przy zachowaniu tej samej częstotliwości.FSB między prockiem a ramem musi być tak sama żeby została zachowana jak najlepsza wydajność, FSB procka wynosi np 200 MHz to na pamięciach też powinno być 200 MHz, jeżeli między CPU a RAM nie występuje dzielnik 1:1 czyli asynchronicznie poprostu wydajność spada i to znacznie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.