x-kom hosting

Jaką karte graficzną wybrać do podanego zestawu

czarny2122
utworzono
utworzono

Witam, prosiłbym o polecenie karty graficznej która działałaby, oraz najbardziej pasowała do podanego zestawu: AMD FX-6350, 3.9GHz, 2x4gb ram 1600 a płyta główna to msi 970a-g43, karta graficzna jaka aktualnie posiadam to gtx 650 xd, Budżet to koło 1000zl :D. Dzięki z góry

Mesajah
komentarz
komentarz

RX 470 najlepiej od XFX.

Unikaj MSI i Gigabyte. Tańsze ale kosztem żywotności karty.

 

Lecz teraz naprawdę zbyt duża cena kart.

Mnie moja Rx 470 od xfx kosztowała 979 zł nówka.

 

Posiadam fx 6300 ~ 4,6ghz

Więc twojego fx też warto podkręcić.

U mnie spisuje sie świetnie wszystkie nowe gry na full hd ultra-wysokich bez ścin ;)

czarny2122
komentarz
komentarz (edytowane)

A jakie masz chlodzenie, bo nie wiem czy moj wenttlator to wytrzyma :D

Edytowane przez czarny2122
Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz obudowę?

czarny2122
komentarz
komentarz

Nie pamietam modelu, zdjęcie wystarczy?

 

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż/

czarny2122
komentarz
komentarz

Kurde, zdjęcie wydaje mi się ze za duzo nie da więc mniej wiece jajkei ma wymiary, ok.40cm dluzszy bok podstawy,kolo 16cm krotszy bok podstawy i wysokosc kolo 35cm. Taka najprostrza obudowa

P_20170709_150550.jpg

A tak to wyglada w srodku

 

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłodzenie widzę boxowe to lipa.

Obudowa też ibox zwykły piekarnik według mnie.

Zasilacz też niczego sobie Aerocool VS-500 - 500w a tak na serio 360w bo liczy się linia 12v. więc raczej tandeta a nie zasilacz.

 

Ja chłodzenie mam Thermalright Macho Rev.B a obudowa to fractal design r3

A zasilacz Corsair CX 650M tylko że mój ma na linii 12v  648w więc małe straty. A twój 500w - 360w = 140w strat... więc jakie ma 500w.

 

Jeśli chodzi o kartę, wolałbym używkę kupić np. HD 7870xt 

Albo spróbować kupić z artefaktami i wypiec w piekarniku ale to loteria wtedy no i wymiana chłodzenia referencyjnego od razu.

Tylko mega drogie, kolega mój zapłacił za hd7870xt ok 300 zł z chłodzeniem Gelid Icy Vision Rev. 2 

 

Edytowane przez Mesajah
czarny2122
komentarz
komentarz

To chłodzenie będzie następną rzeczą w jaką będę musiałl zainwestować :D Dawno w staruszka nic nie wkładałem to trzeba troche zmodyfikować. Czyli karta HD7870xt będzie lespzym wyborem od rx470? :D

A w sumie co musiałbym dokupić żeby miec pewnośc że nic nie jebnie kupując rx470?

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Aktualnie nawet nie myśl o wymianie karty graficznej.

To wygląda jak zestaw z allegro.

Dopiszę później. Bo myślę co byś mógł najlepiej zrobić. Może Youki coś dopomoże ;)

 

Do tego twój zasilacz aerocool ma 2 linie 12v a to gorzej.

Lepiej mieć jedną ale stabilna. Ten aerocool to słaba konstrukcja i ma problemy ze stabilizacją więc 2 albo 4 linie się daje by się stabilizowały.

Pamiętaj że na PSU ( zasilacz ) nigdy się nie nie oszczędza psu jest najważniejsze w PC. Dla przykładu kupiłeś za 150 zł zasilacz badziewie nie lepiej kupić droższy ale prawdziwy 500w? A tak to ciągle wymiana i jaki jest sens? jak nic nie uciągnie na przyszłość mówię ponadto Aerocool to modecom w gwoli ścisłości. 

 

Zasilacz ma tabliczkę znamionową 

najważniejsze to co jest na czerwono  
im więcej wat tym lepiej.

psu_004.jpg?i_dim=1920x1200&app_id=web-c


     

Edytowane przez Mesajah
czarny2122
komentarz
komentarz

No dobra, to jak miałbyś czas to byłoby miło jak powiesz jaki mam zakupić zasilecz i co jeszcze ewentualnie przed kartą graficzną :D.

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra po kolei

Więc tak obudowę możesz ode mnie kupić Fractal Design r3

Zasilacz XFX TS 550w https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-xfx-ts-550w-80-bronze-pfc-CID99-IDn625i.html#d9bd7a5e68

Chłodzenie CPU Silentium pc fortis

http://allegro.pl/silentiumpc-fortis-he1225-pwm-po-polerce-pewniak-i6885124973.html

http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis3-he1425-i6884191989.html te lepsze

Możesz negocjowaćhttps://www.olx.pl/oferta/chlodzenie-sillentiumpc-fera-2-he1224-CID99-IDlCilS.html#9827245863

Karta Graficzna Radeon HD 7870xt https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-hd7870-xt-r7-270x-CID99-IDmmqDS.html#c1031b0246 na karcie wymienić pastę na minimum MX2/AAB tg2 warto wymienić chłodzenie boxowe na GELID ICY VISION rev.2 

a boxowe sprzedać za 20 zł lub nawet za 50 zł zawsze jakiś zwrot pieniędzy jest. A chłodzenie zawsze sie przydaje też bo raczej nic tam nie zepsujesz ;)

Płyta główna najtaniej https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-amd-amd2-amd2-asrock-970-extreme3-r2-0-CID99-IDlET2A.html#e9aa9f61b0

ta twoja to szrot.. ehhh szmelce sie kupuję a potem odsprzedaż sprzedaj to co możesz z niego.

 

Raczej na spokojnie rób modernizację. 

Jeszcze pytanie jakie masz HDD? dysk twardy ile rpm jakiej firmy i ile gb.

Na końcu jeszcze dokupimy SSD i będzie gites.

Pytanie. Za ile kupiłeś tego obecnego kompa i gdzie? i ile wydałeś...

Edytowane przez Mesajah
czarny2122
komentarz
komentarz

Jezu, tego kompa złożył mi sąsiad po znajomości  z 5 lat temu kiedy się nie miałem najmniejszego pojęcia o komputerach i poszlo na to chyba z 2tys+ ale nie powiem Ci dokładnie. A co do dysku to ,,st500dm002-1bd142 ata device" więc tez by sie przydalo kupic ssdka ale to na koncu raczej :D.

A co do obudowy to jaka cena?

 

 

A co do tej karty to nie sądzisz, że lepiej nowke kupić, czy zaryzykowac

 

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Sensowną nówka to o wiele drożej wyjdzie.

RX 460 to wydajność HD7790 a kosztuje ok 500-600 zł.

AMD + AMD to najlepsze połączenia a z Fx'ów Vishera to najlepsze procesory z tej serii z rodziny FX.

Najbardziej opłacalnym jest Fx 6300 , po taniości fx 4300 , ty masz fx 6350 więc też spoko co do innych cpu nie warto z vishery. 

Spoko, ja tylko pytam. Na forach też nie będziesz miał pojęcia o kompach dużo, marketing wszędzie rządzi wielu wprowadza w błąd i uczycie się błędów.

 

Dysk spoko może zostać, dokupi się do tego na końcu jakiegoś ssd ale to na koniec.

Pisz na prywatnej wiadomości to ci powiem ile bym chciał za obudowę. 

 

Tej HD7870xt nie ryzkujesz bo w 100% działa. Ale spytałbym się gościa czy wystawiłby na allegro i ponegocjował. Negocuj jak możesz wszędzie ;) 

Tylko jedna rzecz przyjdzie i musisz wymienić pastę termoprzewodzaca na rdzeniu karty minum na MX-2 lub AAB Thermal Grease 2.

Przynajmniej czegoś się nauczysz. 

Ja ci mówiłem,że ryzkować to możesz np. kupić uszkodzoną z artefaktami wypiec ale to też trzeba umieć, kupić porządne chłodzenie i wymienić paste trochę roboty jest, ale raczej dla zielonych nie polecam. Tylko że tutaj to jest loteria bo nie zawsze się uda naprawić. ale większości tak.

Edytowane przez Mesajah
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.