x-kom hosting

Windows 8.1 a Windows 10

Immortal91
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym usunąć Windows 8.1 z dysku hdd. Dziś kupiłem dysk ssd i Windowsa 10. Od czego zacząć? Czy odpiąć stary dysk, zainstalować na dysku ssd Win 10, następnie podłączyć stary dysk i z poziomu panelu sterowania usunąć Win 8.1 i jego pozostałości? Czy jest to możliwe? W tym również program files np? Domyślam się że nie będą mi wtedy działać różne gry z tego hdd.

Bish
komentarz
komentarz

HDD odłącz, zostaw sam SSD i na nim zainstaluj Win10. 

Podłącz HDD, ustaw bootowanie na dysk SSD.

Co do samego HDD, jeżeli masz partycję systemową oraz inną, to przekopiuj potrzebne z pliki partycji systemowej na drugą. Partycję systemową możesz sformatować zwykłym PPM i klik na Formatuj spod Windowsa10, nie musisz nic grzebać w panelu sterowania.

Możesz usunąć partycję systemową i przypisać miejsce po niej do innej partycji.

To czy nie będą działać Ci gry z tego HDD to już zależy od samej gry. Ja jak zmieniałem dysk to padł mi wiesiek, musiałem go reinstalować, za to GTA czy Dishonored działa normalnie.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Immortal91
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.