x-kom hosting

Komputer przy starcie zatrzymuje się na sprawdzaniu BOOT_DEVICE_LED

Pablo0220
utworzono
utworzono

Witam. Złożyłem właśnie komputer niestety nie chce sie włączy, cały czas mam czarny ekran. Płyta główna sprawdza po kolei ram cpu gpu i zatrzymuje sie przy BOOT_DEVICE_LED proszę o pomoc. 

 

Podzespoly: 
Intel Core i7-6700K
Asus Z170 Pro Gaming
Thermalright HR-02 Macho rev.B
Corsair 16GB (1x16GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
Western Digital Blue 1 TB
Fractal Design Define R5 Blackout
Corsair RM 550X 550W 135mm

 

 

Youki
komentarz
komentarz

HDD jak i jego zasilanie dobrze podłączone?

Sprawdzałeś na innym złączu SATA?

Pablo0220
komentarz
komentarz (edytowane)

zworka na płycie głównej dobrze podłączona. Sprawdzałem dwa kable na różnych wejściach SATA. Ogólnie dysku nie czyta komputer szwagra nie wiem może dlatego ze zworki z tylu nie mam. Znalazłem tez dysk od starego komputera z systemem i plikami (Seagate Barracuda 7200.11 500Gb) i ten dysk drugi komputer zainstalował od razu a przy moim nadal pali sie dioda - BOOT_DEVICE_LED. Nawet jeżeli odpalę komputer jedynie z procesorem i pamięcią ram, dalej zatrzymuje sie na wspomnianym wyżej problemie. Caly czas oczywiście czarny ekran na telewizorze, nie wiem czy chociaż BIOS nie powinen sie pokazać ? 

 

Edytowany:

Dobra mam chociaż obraz, podłączyłem komputer do monitora. 

IMG_3334.JPG

Edytowane przez Pablo0220
Youki
komentarz
komentarz

Do BIOS'u nie możesz wejść?

 

Pablo0220
komentarz
komentarz

Wszytsko gra i buczy ;) Jedyne co mnie zastanawia czemu w Biosie pokazuje mi tylko jeden aktywny wentyaltor skoro sa jeszcze dwa dodatkowe. Kolejna rzecz szybkosc ramu wynosi 2133, a powinna byc 3000. 

1.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Jak włączysz profil XMP to będziesz miał i 3000 .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.