x-kom hosting

Ram ADATA DDR2 800 - Konfiguracja dual channel

domelo1991
utworzono
utworzono

Dzień dobry, konfiguracja mojego komputera to:
Procesor: Intel Core2 Duo E8500 3.16GHz,
Płyta główna: Asus P5W64 WS Pro,
Dysk: Seagate Barracuda 7200 160GB,
Zasilacz: OCZ 500W
Karta Graficzna: Radeon HD 4870 500M/256 bit
Pamięć RAM: ADATA 2x2GB AD2U800B2G6-B
COSAIR 2X1GB CM2X1024-6400.
I tu zaczyna się mój problem, w żadnej konfiguracji te pamięci chcąc włożyć wszystkie nie chcą działać.
Każda z nich pojedynczo działa bez problemu. Te Corsair działają w dualu bez problemu. W innym wypadku po włączeniu komputera zawiesza się on podczas ładowania BIOSu, a na klawiaturze podłączonej pod USB włącza się dioda od Caps Locka. Próbowałem już resetować BIOS, wkładać te pamięci w różnych innych wariantach i ciągle to samo. Szyna na płycie głównej oraz styki na pamięciach są czyste, odłączałem też wszystko od płyty głównej i sprawdzałem osadzenie procesora ale wszystko jest w porządku. W specyfikacji płyty głównej jest napisane, że obsługuje do 8GB więc nie powinno być problemu. W czym może tkwić problem? A i dodam jeszcze, że po zainstalowaniu powyżej 3 GB ram bios sie nie ładuje (chyba sie zawiesza bo klawiatura nie działa na komunikacie press del to run setup) i świeci się Caps Lock.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić te kostki w innej płycie? Może po prostu się gryzą.

domelo1991
komentarz
komentarz

Nie powinny bo jak włoże  ADATA 2GB + COSAIR 1GB to normalnie działa czy to w dual channel czy single. Problem pojawia się po przekroczeniu 3Gb zainstalowanej pamięci

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.