x-kom hosting

Obcięty ekran na tv

Hausi
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej!!!

Pytanie z trochę innej beczki: zmieniłem sobie dvd stacjonarne na zestaw kina domowego i spotkała mnie bardzo niemiła niespodzianka: otóż jeśli odtwarzam z płyty film w formacie avi (przy płytach z filmami dvd problemu nie ma), to obraz wyświetla mi się niejako w ramce - pomniejszony i wycentrowany, zaś dokoła niego znajdują się irytujące szare pasy. Sprawdziłem wszystkie ustawienia sprzętu, zmieniałem wyświetlanie z 4:3 na 16:9, wyświetlałem z panscanem i shrinkletterem i wszędzie owa szara ramka zostaje (przy panscanie dochodzą jeszcze czarne pasy na górze i na dole). Czy to jest normalne przy telewizorach typu CRT? Dodam, że przed zmianą sprzętu wszystko było ok!

Dzięki za pomoc!!!

nitro07
komentarz
komentarz

skoro wyświetlasz obraz na zwykłem TV to proporcje wyświetlania powinieneś ustawić na 4:3

Hausi
komentarz
komentarz
skoro wyświetlasz obraz na zwykłem TV to proporcje wyświetlania powinieneś ustawić na 4:3

Tak, tylko jak ustawiam proporcje 4:3, to mam mały obraz otoczony ze wszystkich stron szarymi pasami... interesuje mnie co zrobić, zby tak nie było, ale aby rozciągał się na całość ekranu i go wypełniał... o ile to możliwe :)

tofik177
komentarz
komentarz

sporo zalezy od sterowników i karty graficznej ja na starej grafice miałem ramke do okoła obrazu na moim 28" tv i nie dało sie tego w zaden sposób wyregulowac ( chyba ze recznie roazciagajac obraz w tv) a po zmianie na nowa grafike obraz mam na całym monitorze tv jednak jak film mam format 16:9 to pasy pojawiaja sie na górze i dole,,,

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.