x-kom hosting

Jaką pamięć ram dokupić ?

Darknes95
utworzono
utworzono

Mam po 2x3gb czyli 6 gb ramu i planuje dokupić ramu do BF 1 

Czy jeżeli dokupie jedną kostkę 8 gb i wsadze ja zamiast jednej 3 gb to bedzie wszystko działać bez problemu ?

Możecie podesłać jakieś linki do kostek które będą kompatybilne bo nie mam o tym pojęcia :/

Bez tytułu.png

piwot
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

Darknes95
komentarz
komentarz

MSI MS-7788

Matematyk0
komentarz
komentarz (edytowane)

Poszukaj jakiegoś RAM DDR3 1333MHz 1.5V CL9 - w opisie kości powinieneś mieć wszystkie te dane. Jeżeli jesteś kompletnie zielony - ustaw w filtrach te parametry i wybierz którąś z najczęściej branych, ważne żebyś miał w nazwie/opisie 1x8GB - wtedy kupisz jedną kość.

 

Wg informacji producenta płyty, wszystko powinno razem działać - jeżeli nie w Dual-Channel, to w Single-Channel - stracisz wtedy nie więcej niż 2% wydajności, przy czym w BF1 tej różnicy nie masz prawa odczuć :P No i jeżeli sam będziesz wymieniać kość - nową, większą wsadź do portu oznaczonego jako DIMM1 - to ten bliżej procesora, bliżej środka płyty. Wtedy nawet gdyby kości nie chciały współpracować (podobno bardzo rzadko tak się dzieje, nie działają bo nie i nie będą), masz 8GB RAM zamiast 3GB. Jakbyś nie wiedział jak to dokładnie zrobić - jak wygooglujesz nazwę płyty głównej, na stronie producenta znajdziesz manual z informacjami po angielsku i rysunkami - powinieneś dać radę, a jak nie - zostaje YT ;)

Edytowane przez Matematyk0
Darknes95
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc. Czyli jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to bedę miał 11gb ramu tak ?

Matematyk0
komentarz
komentarz

Tak. Chociaż nie wiem, czy odczujesz jakiś ogromny skok wydajności - nie wiem jaki masz procesor i kartę graficzną, ale z RAM wreszcie zmieścisz się w minimalnych wymaganiach :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.