x-kom hosting

Wymiana pamięci ram

rutek1011
utworzono
utworzono

Witam. Jak w temacie chce wymienić pamięć ram w laptopie. Posiadam laptopa Acer e15, który posiada ram marki Samsung 4gb(single), laptop posiada dwa sloty na ram w tym jeden pusty. Problem zaczyna się wtedy gdy próboje dołożyć ram wiadomo ram w lapku jest single więc nie dołożę do niego. A gdy wymieniam ram (posiadam ram 2x4gb zestaw kupiony), na ten nowy i po złożeniu laptop się włącza ale nie podświetlane matrycy. Gdy wkładam z powrotem ten co był wszystko jest ok. Co może być przyczyną owego zachowania? Dodam że ram nowy 2x4gb są Kingston i są w dual...

Youki
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model laptopa oraz oznaczenie, kod tych nowych pamięci RAM.

rutek1011
komentarz
komentarz

laptop Acer aspire e 15 e5-571g-37gq 

 

ram-ten w llaptopie. jak bede miał tamten to podam kod z nich gdyz miałem je w aucie a auto pojechało do mechanika.

ram 1.png

Ram 2.png

Youki
komentarz
komentarz

Wstępnie wygląda, że te nowe kostki nie są kompatybilne. Pytanie, czy kupiłeś kostki 1.35V?

rutek1011
komentarz
komentarz

własnie nie jestem pewien a czy mozna przekierowac wieksze napiecie na ram ??? bo po dołozeni nowej kostki do starej oryginalnej program wyczytuje ram lecz system nie... w programie mam 8 gb a w systemie 4 gb 

ale własnie czy to "Single"

w czyms przeszkadza ???

czy jesli dokupie taka kostke jaka jest w lapku to wyczyta mi bez problemu??

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz jedną kostkę to będziesz miał Single.

 

rutek1011
komentarz
komentarz

ale jak dołozyłem druga to ta nadal była single a ta dołozona juz była dual

 

poczekam jak bede miał tamten kod ramu to wiecej bede mogł opisac

 

Youki
komentarz
komentarz

Podaj oznaczenie tej kostki, którą dołożyłeś jak będziesz miał czas.

6 minut temu, rutek1011 napisał:

w programie mam 8 gb a w systemie 4 gb 

W msconfig nic nie grzebałeś, system w wersji 64 bitowej?

rutek1011
komentarz
komentarz

no własnie tej dołozonej  nie mam .... bo jest w aucie.. nie w msc nie grzebałem tak wersja 64 bit

win 10

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.