x-kom hosting

Podział partycji

t-dancer
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim!

 

Robię format kompa i zastanawiam się jak powinnam podzielić partycje, by Photoshop działał wydajnie. Do tej pory miałam 270Gb na dysku C i 175Gb na D, mam 12Gb RAM.

Wydawało mi się zawsze, że te parametry są wystarczające, ale ostatnio zdarzało mi się, że przy projektowaniu dużych formatów (plakaty, banery) wyskakiwała mi informacja, że program nie może kontynuować, gdyż pamięć RAM jest niewystarczająca. 

Dziękuję z góry :)

cinomatic
komentarz
komentarz

Partycja na dysku bez znaczenia.

Jak sam napisałeś dostałeś info o niewystarczającej ilości pamięci RAM więc to jest większym zmartwieniem.

  • Dobra wypowiedź 1
t-dancer
komentarz
komentarz

Jesteś pewien? Czasem otwieram ten sam plik na lapku który ma 4Gb RAM-u i wszystko jest ok.

cinomatic
komentarz
komentarz

Przy Photoshopie podzieliłbym dysk na 50/50

Ogólnie strzał wydajności dostałbyś przechodząc na SSD. Chociażby 128GB już tutaj ładnie i znacznie poprawi wydajność.

 

Poza tym w lapku możesz mieć szybszy dysk albo lepszego procka ;]

  • Dobra wypowiedź 1
t-dancer
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź.

Mówisz z własnego doświadczenia? Używasz też jakichś programów typu Photoshop?

cinomatic
komentarz
komentarz

Bardziej używałem AutoCADa do trojwymiarowej grafiki. Teraz nie ma już czasu na takie rzeczy. 

 

A tym bardziej na jednej płaszczyźnie na wielu warstwach to mnie już wogole nie kręci  -)

 

 

t-dancer
komentarz
komentarz

Zrobię format 50/50. Jeśli dalej nie będzie poprawy to pomyślę nad dokupieniem RAM-u czy coś. Ale myślę że będzie lepiej, bo teraz mam bardzo zaśmiecony komputer. Są tam jakieś resztki programów do obróbki dźwięków i rzeczy, które nie mam pojęcia do czego służą.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie: czy stąd da radę wywnioskować czy mam dysk SSD czy HDD? :)

 

Bez tytułu.jpg

cinomatic
komentarz
komentarz

typowy HDD ;]

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.