x-kom hosting

Podpinanie PHP pod strone HTML

AndroidMasteR
utworzono
utworzono

Cześć.

 

Chciałbym tutaj dodać geneze tego pytania, kiedy i czemu one się narodziło itd.

 

A więc pisałem sobie strone w czystym HTML'u, żadnych upiększeń, tylko białe tło, czarna czcionka, niebieskie odsyłacze, kolorowe obrazki. Warto też dodać, że projekt robiony jest po godzinach, w folderze ze zdjęciami na strone i odsyłaczami HTML. Pewnego dnia pomyślałem sobie, żeby do całości coś dorzucić. Myśle i myśle i sobie wymyśliłem, żeby napisać jakiś formularz kontaktowy, to jest wpisanie swojeo adresu email, imienia i treści meila. Posiadam wiedze podstawową więc postanowiłem poszukać w sieci takiego skryptu. Znalazłem ale do PHP, myślałem, że jak wkleje polecenie PHP do HTML to poprawnie to odczyta i formularz powstanie, myliłem się. A więc tutaj postawie pytanie: "Jak podpiąć PHP do strony pisanej w HTML? W internecie pisało, żeby zamiast np. index.html zmienić nazwe na index.php. Całość spaliła na panewce bo wyskoczył mi nieobsługiwany typ pliku. Pomoże ktoś coś?"

 

Pozdrawiam

franczakr
komentarz
komentarz
3 minuty temu, AndroidMasteR napisał:

W internecie pisało, żeby zamiast np. index.html zmienić nazwe na index.php.

Dokładnie. Trzeba zmienić rozszerzenie na .php i wrzucić skrypt między kod html w znaczniku <?php ?>

 

4 minuty temu, AndroidMasteR napisał:

Całość spaliła na panewce bo wyskoczył mi nieobsługiwany typ pliku.

Gdzie ci wyskoczył nieobsługiwany typ pliku? 

  • Dobra wypowiedź 1
AndroidMasteR
komentarz
komentarz
Gdzie ci wyskoczył nieobsługiwany typ pliku? 

 

W folderze z pracą jako iż podjeście jest czysto hobbistyczne i nie odsyła do przeglądarki

 

franczakr
komentarz
komentarz

Ale jakim programem próbowałeś otworzyć?

  • Dobra wypowiedź 1
AndroidMasteR
komentarz
komentarz

Żadnym

AndroidMasteR
komentarz
komentarz

No ok, ale jak chce tylko i wyłącznie wrzucić jakiś kompenent na moją strone jednak dalej edytując kod w HTML to jak to zrobić?

franczakr
komentarz
komentarz

Po prostu zmieniasz rozszerzenie na .php i wrzucasz do pliku skrypt PHP.

<?php
KOD PHP
?>
<html>
<head>
</head>
<body>
</body>
 </html>

Z grubsza tak to wygląda, przy czym skrypt PHP możesz umieścić w dowolnym miejscu między znacznikami <?php   ?> 

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zwykła przeglądarka potrafi interpretować kod HTML, ale nie potrafi interpretować kodu PHP. Możesz napisać stronkę w Notatniku, w czystym HTML, zmienić rozszerzenie na *.HTML i otworzyć tę stronkę w przeglądarce. Jednak, aby interpretować kod PHP musisz posiadać serwer www z interpreterem PHP.

 

Działa to banalnie prosto, serwer www analizuje stronę i jeśli znajdzie tam skrypt PHP to przekazuje go do interpretera. Interpreter generuje odpowiedź i przesyła ją do serwera www, a ten dalej do przeglądarki klienta. Tutaj masz to ładnie opisane: http://webmaster.helion.pl/index.php/php-szybkie-wprowadzenie

 

Masz dwa wyjścia, albo samemu zainstalujesz sobie paczkę serwer www z obsługą PHP, np XAMPP. Albo założysz darmowe konto hostingowe z obsługa PHP, na przykład na cba.pl i będziesz sobie ręcznie poprzez FTP wrzucał swoje pliki na serwer.

  • Dobra wypowiedź 1
AndroidMasteR
komentarz
komentarz

Ok, dzięki. Resztę postaram się sam ogarnąć :)

 

Temat do zamknięcia.

  • 7 miesięcy później...
jacekplacek123
komentarz
komentarz

Albo przekieruj formularz na contactform.pl w czystym htmlu i dostaniesz wiadomość z formularza na email- bez żadnego phpa. Wtedy stronkę możesz hostować nawet na Github Pages za darmo :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.