kregiel16

Thunderbird - ustawienia wielu kont gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu walczę z problemem odpowiedniego skonfigurowania wielu kont gmail w programie Thunderbird.

Problem polega na tym że podczas wysyłania wiadomości z innego konta gmail niżeli moje główne konto to i tak mimo wybrania tego pożądanego konta TB wysyła wiadomości z głównego konta.

Czytałem by zmienić aliasy poszczególnych kont w ustawieniach, aczkolwiek to nie rozwiązało problemu. Sytuacja mnie bardzo irytuję gdyż w sprawach służbowych wolałbym nie wysyłać wiadomości z prywatnego konta, a wysyłanie maili ze strony web nie jest idealnym rozwiązaniem ;) Jeśli ktokolwiek z was spotkał się z takim problemem i mógłby się podzielić rozwiązaniem byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstalowałem sobie Thunderbird i dodałem dwa konta gmail. Jako domyślny serwer poczty wychodzącej smtp, ustawiony jest gmail z pierwszego konta. Ale wejdź sobie w ustawienia dowolnego konta i na samym dole masz coś takiego jak "Serwer poczty wychodzącej SMTP". Gdy wybierzesz "domyślny" to faktycznie, wszystkie wiadomości będą oznaczone nadawcą pierwszego "głównego" konta. Dlatego wybierz sobie z listy ustawienie należące do tego konkretnego konta. Jeśli nie masz konfiguracji wybranego konta na liście, to na samym dole okna konfiguracji masz menu "Poczta Wychodząca", zawierające wszystkie konfiguracje poczty wychodzącej. Dodaj tam konfigurację dla każdego z konto, osobno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta