x-kom hosting

Kompatybilność a Ryzen 5

JakeC
utworzono
utworzono

Witam, mam zamiar ulepszyć swój komputer o nowy procesor(AMD R5 1600), mobo(MSI B350M gaming pro) a co za tym idzie też RAM, który chcę zwiększyć z 8GB do 16GB gdyż ostatnio zaczęło mi go brakować. Wszystko mam już mniej więcej wybrane, lecz pojawił się problem. W poszukiwaniu od, której wersji biosu mobo jest kompatybilne z Ryzenem 5 napotkałem się na stronę kompatybilności RAMu.

Tam jest cała lista 657 kompatybilnych kości ale nie znalazł się tam oczywiście RAM, który chcę kupić(Goodram PLAY 16GB 2400Mhz GYR2400D464L15S/16GDC). I tu stawia się moje pytanie: Czy kompatybilność ramu jest taka ważna dla ryzen? Kupując procesory intela nigdy nie pomyślałem, że płyta może mieć wspierane ramy, patrzyłem tylko, żeby zgadzały się wspierane wielkość, częstotliwość, opóźnienia itd. Wiem, że zaraz po wydaniu Ryzena były z tym problemy ale czy jest to wciąż wymagane? Na dodatek wspierane RAMy od crucial'a na tej stronie mobo są bardzo podobne a na pewno ich specyfikacje się zgadzają. Problemy mogły być przedtem z samym procesorem ale czy do tego dochodzi też wymagane wsparcie od mobo?

Podsumowując pytam chociaż o to czy ten RAM i ta płyta są spoko a jak ktoś wie lepiej to może powiedzieć o co chodzi z tym wsparciem RAM przez płytę główną. Z góry dzięki.

P.S. dla ciekawskich w mojej sygnaturze jest z czego przechodzę na nowy sprzęt ;)

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, JakeC napisał:

na stronę kompatybilności RAMu

To tylko lista kostek, które producent miał, przetestował i zapewniał, że na pewno działają. Wiadomo, że fizycznie nie ma możliwości sprawdzić wszystkich kostkek dostępnych na każdym rynku.

Jak nie masz jeszzce kotek to pod Ryzena lepiej wziąć coś wyżej taktowanego.

JakeC
komentarz
komentarz

Tu mam dylemat, bo wiem, że Ryzen jest silnie uzależniony od prędkości RAMu ale naprawdę zaczyna mi brakować samej pojemności (testowałem przez ostratnie 3 dni obserwując zużycie i średnio podczas silnego wysiłku wchodzi na 90-95% wykorzystania, to głównie Overwatch i trochę chroma ale wydaje mi się, że to wciąż nie naprawiony memleak z ostatniego patcha) muszę sam poszukać czy Ryzen będzie miał wystarczająco wyższe wyniki z wyżej taktowanym RAMem w moim typie użytkowania a tu chodzi o gry z gtx 960, który nie powinien być spowalniany przez procesor.Jeszcze potestuje ale i tak muszę się zmieścić w pewnym zakresie cenowym ~1800zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.