x-kom hosting

Pomoc w zlozeniu zestawu

Pablo0220
utworzono
utworzono

Witam, tak jak w temacie potrzebuje pomocy w zlozeniu komputera, mam nadzieje ze jest to temat w odpowiednim dziale. Zainstalowalem na plycie glowne juz: procesor, nalozylem paste termoprzewodzaca, chlodzenie, pamiec ram. Podlaczony mam rowniez zasilacz do obudowy. Na ta chwile mam dwa pytania. Pierwsze, nakladalem paste termoprzewodzaca jakies 2-3 tyg temu, czy aby nie wyschla ona zbytnio bo jak wiadomo nie wlaczalem jeszcze komputera. Nie lepiej ja zdjac i nalozyc jeszcze raz np w dzien kiedy bede wlaczal pierwszy raz komputer ? Pasta jakiej uzylem to GELID GC-Extreme Thermal Compound. Drugie pytanie zadalem juz w innym temacie, powiedzcie prosze co to za element na zdjeciu. Jest on wymagany, usprawnia w jakis sposob dzialanie komputera np odprowadzajac cieplo, krotko mowiac do czego sluzy. Niestety znalazlem go w pudelku po zamnotowaniu procesora i radiatora.
Przepraszam za brak polskich znakow, czekam na odpowiedzi ;) 

Podzespoly: 
Intel Core i7-6700K
Asus Z170 Pro Gaming
Thermalright HR-02 Macho rev.B
Corsair 16GB (1x16GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX
Western Digital Blue 1 TB
Fractal Design Define R5 Blackout
Corsair RM 550X 550W 135mm

1.JPG

franczakr
komentarz
komentarz
23 minuty temu, Pablo0220 napisał:

Drugie pytanie zadalem juz w innym temacie, powiedzcie prosze co to za element na zdjeciu. Jest on wymagany, usprawnia w jakis sposob dzialanie komputera np odprowadzajac cieplo, krotko mowiac do czego sluzy.

Ten element pomaga tylko w zamontowaniu procesora - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-cpu-intallation-tool-ramka-montaz-procesorow-plyta-z170.html

Pablo0220
komentarz
komentarz

Powie mi ktoś co z pasta termoprzewodzącą ? 

bemol911
komentarz
komentarz

Jak nałozyłes pastę i zamontowałes chłodzenie to nie musisz ponownie jej nakładać. 

  • 3 tygodnie później...
Pablo0220
komentarz
komentarz

IMG_3287.thumb.JPG.8a1490d66ae88ef5e890b7af4d0e3fa7.JPGKolejny problem odnośnie podłączania power reset led itp. Czytałem, ze jeżeli złe podłącza te małe kabelki moge coś spalić, tak wiec ponownie proszę was o pomoc :) Nie wiem czy ta przejściówka jest wymagana, na ta chwile wszystko mam podłączone bezpośrednio do płyty głównej. Zaczynajac od górnej części od lewej: pierwsze dwa piny wolne, power sw. 

Dolna cześć lewa strona: pierwsze dwa hdd led, wolny pin, reset sw, power led+, pusty pin, power led-.

IMG_3299.JPG

IMG_3298.JPG

bemol911
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Pablo0220 napisał:

Czytałem, ze jeżeli złe podłącza te małe kabelki moge coś spalić

 

Nic się nie spali nawet jak odwrotnie podłączysz. 

 

4 minuty temu, Pablo0220 napisał:

Nie wiem czy ta przejściówka jest wymagana, na ta chwile wszystko mam podłączone bezpośrednio do płyty głównej.

 

Nie jest wymagana.

 

 

Pablo0220
komentarz
komentarz

dobrze, a podlaczenie jest w porzadku ?

Pablo0220
komentarz
komentarz (edytowane)

Włączam kompa i nic sie nie dzieje, czarny ekran. Boot Device led pali sie cały czas na czerwono 

Edytowane przez Pablo0220
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.