x-kom hosting

Samotworząca się partycja

omen666
utworzono
utworzono (edytowane)

Zauważyłem ostatnio, że laptop sam tworzy partycję o nazwie 1(Z:). ma rozmiar 256mb z czego zajęte jest 151. Kiedy chcę ją otworzyć wyskakuje okienko z informacją, że nie mam obecnie uprawnień do tego folderu kliknij kontynuuj aby na stałe otrzymać uprawnienia, po kliknięciu wyskakuje odmowa uprawnień dostępu. partycję zauważyłem wczoraj dzisiaj po południu zniknęła, a przed chwilą pojawiła się znowu. 

Edytowane przez omen666

Bish
komentarz
komentarz

A ta partycja przypadkiem nie ma nazwy recovery?

omen666
komentarz
komentarz

Nie

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie używasz Windows 10. Jeżeli tak to nie masz się czym przejmować to kolejna dodatkowa atrakcja tego systemu. Ta partycja prawdopodobnie jest cały czas ale ty ją czasem widzisz a czasem nie. Prawdopodobnie Microsoftowi chodziło o to aby była ona niewidoczna cały czas ale coś się nie udało i czasami się pojawia i znika.

Piszę prawdopodobnie, bo Microsoft nie jest chętny w udzielaniu objaśnień. Według HP jest to partycja recovery, która umożliwia przywrócenie poprzednich ustawień (poprzedniej wersji Windows). No więc pozostaje tylko wierzyć na słowo. Na pocieszenie nie jesteś jedyny z tym problemem.

http://windowsreport.com/windows-10-z-drive/

Jeżeli masz 8.1 to tutaj ten sam problem

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-files/unknown-drive-local-disk-z-created-on-my-windows/dd357bb6-95b1-47aa-a30c-5f8966ac18e6

omen666
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Prawdopodobnie używasz Windows 10. Jeżeli tak to nie masz się czym przejmować to kolejna dodatkowa atrakcja tego systemu. Ta partycja prawdopodobnie jest cały czas ale ty ją czasem widzisz a czasem nie. Prawdopodobnie Microsoftowi chodziło o to aby była ona niewidoczna cały czas ale coś się nie udało i czasami się pojawia i znika.

Piszę prawdopodobnie, bo Microsoft nie jest chętny w udzielaniu objaśnień. Według HP jest to partycja recovery, która umożliwia przywrócenie poprzednich ustawień (poprzedniej wersji Windows). No więc pozostaje tylko wierzyć na słowo. Na pocieszenie nie jesteś jedyny z tym problemem.

http://windowsreport.com/windows-10-z-drive/

Jeżeli masz 8.1 to tutaj ten sam problem

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-files/unknown-drive-local-disk-z-created-on-my-windows/dd357bb6-95b1-47aa-a30c-5f8966ac18e6

Nie rób ze mnie takiego debila, który nie wie jaki system ma na komputerze. Dzisiaj po uruchomieniu znowu znikła, także póki co  nie wiem czy problem znikł.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli pytasz o coś to powinieneś podać jaki masz system, chyba, ze to tajemnica ale wtedy pomaganie jest utrudnione. Problem ci prawdopodobnie nie zniknie, bo to dodatek gratis od Microsoft. Było to już skanowane antywirusami, programami do usuwania malware i nic nie wykryło. System na komputerze robi to co chce i ty musisz robić to co chce system a nie to co ty chcesz. Dlatego tak wielu ludzi nie lubi komputerów.

To ja nie wiem jaki masz system a nie ty.

omen666
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Dark_Moon napisał:

Jeżeli pytasz o coś to powinieneś podać jaki masz system, chyba, ze to tajemnica ale wtedy pomaganie jest utrudnione. Problem ci prawdopodobnie nie zniknie, bo to dodatek gratis od Microsoft. Było to już skanowane antywirusami, programami do usuwania malware i nic nie wykryło. System na komputerze robi to co chce i ty musisz robić to co chce system a nie to co ty chcesz. Dlatego tak wielu ludzi nie lubi komputerów.

To ja nie wiem jaki masz system a nie ty.

Skoro temat jest w dziale windows 8 to chyba powinno być oczywiste jaki mam system.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Tak myślałem, że coś jest nie tak ale przy otwartej zakładce Aktywność po prostu to przeoczyłem, bo to drobnym drukiem u góry napisano. W sumie nic się nie stało, bo i tak podałem ci radę pracownika Microsoft dla tego błędu dla Win 8.1.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.