x-kom hosting

Windows 8.1 Problem

TerroR47
komentarz
komentarz
18 godzin temu, franczakr napisał:

Najpierw wybierz ISO, potem wybierz ustawienia tak jak na screenie ci wysłałem. Jeśli nie możesz wybrać takich opcji to wyślij screena jakie opcje masz dostępne, bo nie wiem co dokładnie ci się tam zmienia.

Mogę wybrać tyle takie opcję: 

A jak próbuje zmienić na FAT32, to wyskakuję mi taki błąd i mam kliknięte przed tym ten plik ISO 

 

 

sadaffdsf.png

sadgfsfgfh.png

franczakr
komentarz
komentarz

Zostaw tak jak jest, też powinno działać.

TerroR47
komentarz
komentarz
39 minut temu, franczakr napisał:

Zostaw tak jak jest, też powinno działać.

No nie działa, wcześniej miałem ustawione, tak jak "Pan" podał w screenie i wszystko działało, a teraz zrobiłem wszystko tak samo, tylko inne ustawienia, tak jak jak ja podałem i dupa, trzeba włożyć ten nośnik :( 

TerroR47
komentarz
komentarz (edytowane)

Już próbowałem, ale mam nadal to samo, albo ja coś zle robię, bo trochę nie kumam tego programu :) 

@franczakr

Edytowane przez TerroR47
franczakr
komentarz
komentarz

Błąd ci jakiś wyskakuje, czy co się dzieje?

TerroR47
komentarz
komentarz

Nie, po prostu nie wiem jak to wszystko ustawić. Nie znam za bardzo tego programu i myślałem, że "Pan" mi pomoże, bo ja to robię, ale nie wiem czy dobrze. Bo ciągle mam to samo, żebym włożył nośnik 

franczakr
komentarz
komentarz

Screena z Universal USB Installer nie wysłałeś, więc nie wiem co tam się dzieje, ale w programie Rufus widzę, że pendrive jest wykrywany, nie zmieniaj systemu plików na Fat32, zostaw NTFS i powinno działać.

TerroR47
komentarz
komentarz
1 minutę temu, franczakr napisał:

Screena z Universal USB Installer nie wysłałeś, więc nie wiem co tam się dzieje, ale w programie Rufus widzę, że pendrive jest wykrywany, nie zmieniaj systemu plików na Fat32, zostaw NTFS i powinno działać.

No właśnie miałem tak w Rufusie i nie działa, więc nie wiem czym może to być spowodowane. Screena z tego nie wyślę, bo z całym programem mam problem.. 

franczakr
komentarz
komentarz

Ale co nie działa? Tworzenie bootowalnego pendrive się udaje czy przed tym są problemy?

TerroR47
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, wyskakuje mi tam jakaś tabelka i jak się na to klika, to wyskakuje mi tam dużo rzeczy różnych i tam na samym dole mam do wybrania windows 8 i właśnie to wybieram i potem nie wiem co dalej, bo nie wiem czy dobrze to robię, chodzi mi o początek 

@franczakr

Edytowane przez TerroR47
franczakr
komentarz
komentarz

No to dobrze wybierasz Windows 8 i doprowadź instalację do końca.

TerroR47
komentarz
komentarz
57 minut temu, franczakr napisał:

No to dobrze wybierasz Windows 8 i doprowadź instalację do końca.

Doprowadzam wszystko do końca, bo wyskakują mi 2 okienka i wszystko dochodzi do końca wyłączam to i chcę zrobić format, ale nie mogę. Piszę, żebym włożył nośnik :( 

franczakr
komentarz
komentarz

Nie formatuj z poziomu Windows, tylko przy uruchamianiu systemu wejdź w Boot Menu i wybierz USB. Wtedy będziesz mógł sformatować dysk i zainstalować Windows z pendrive, na który nagrałeś ten ISO.

Nie wyjaśnię ci jak dokładnie to zrobić, gdyż zależy to od producenta. Przy uruchamianiu powinno pisać, którym przyciskiem uruchomić Boot Menu (ewentualnie BIOS i zmienić kolejność bootowania)

TerroR47
komentarz
komentarz

Nie za bardzo rozumiem, boję się trochę, że mogę coś popsuć i nie odzyskać tego. Bo za bardzo nie wiem jak to zrobić.

franczakr
komentarz
komentarz
53 minuty temu, TerroR47 napisał:

że mogę coś popsuć i nie odzyskać tego

Spoko, BIOSu tak łatwo nie zepsujesz, zresztą formatowanie jest intuicyjne.

TerroR47
komentarz
komentarz

Nie wiem jak dokładnie mam to zrobić, jak włączyć ten cały bot menu @franczakr

franczakr
komentarz
komentarz

Skoro totalnie się na tym nie znasz to poproś kogoś kto się zna, bo przez czat ciężko krok po kroku wytłumaczyć. Zresztą jak pisałem nie jestem w stanie ci powiedzieć bo to zależy od modelu. Są poradniki na internecie możesz poszukać, ale najlepiej daj komuś kto już to robił.

TerroR47
komentarz
komentarz
Godzinę temu, franczakr napisał:

Skoro totalnie się na tym nie znasz to poproś kogoś kto się zna, bo przez czat ciężko krok po kroku wytłumaczyć. Zresztą jak pisałem nie jestem w stanie ci powiedzieć bo to zależy od modelu. Są poradniki na internecie możesz poszukać, ale najlepiej daj komuś kto już to robił.

Niestety nie znam takiej osoby, która już to robiła, a do serwisu nie chcę zawozić, bo na pewno sobie za to policzą ze stówkę 

franczakr
komentarz
komentarz

Przy starcie powinno pisać jakim klawiszem się włącza BOOT menu. Zwykle F8/F9/F12, czasem DEL.

TerroR47
komentarz
komentarz

Nic nie pomaga, już naprawdę wkładam tego pendriva i tyłek nic nie działa. Wciskam wszystkie guziki po kolei f1 itd... @franczakr

franczakr
komentarz
komentarz

Sorry, ale dla mnie temat jest zamknięty, nie jestem w stanie pomóc ci na forum wytłumaczyć dokładnie jak zbootować pendrive i przeinstalować system (aczkolwiek siedząc przed komputerem wystarczy czytać to co pojawia się na ekranie i klikać odpowiednie przyciski)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.