x-kom hosting

Filmy 4k i jakies gry typu gta5 

jarekpolak1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,zakupiłem kilka podzespołów do komputera stacjonarnego ,ale mam bardzo duży dylemat w związku z doborem płyty głównej.Chciałbym poprosić o zaproponowanie mi najwydajniejszej najodpowiedniejszej do tego procesora płyty głownej w zakresie cenowym do około 800 zł.Bez ewentualnych dodatkowych aktualizacji biosu. Zasilacz Antec VP 500 - 500W Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050 TI OC 4GB GDDR5 (128 Bit) Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB ,wiem ze nie sa to rewelacyjne podzespoly ale na drozsze mnie nie stac :)

 

Mam na myśli taką płytę MSI Z270 GAMING M5, Z270, DDR4, HDMI, DisplayPort, USB-C, ATX 

ale chcialbym prosic o rade czy warto i czy w tej cenie nie kupilbym lepszej wydajniejszej i odpowiedniejszej :)

jarekpolak1
komentarz
komentarz (edytowane)

ale to znaczy ze MSI Z270 GAMING M5 nie bedzie dzialac z tym moim procesorem??? i co to znaczy ze nie ma

"K" ??? i wolalbym atx

x_Petter_x
komentarz
komentarz

Będzie działać

Nie warto dawać tyle pieniędzy za płytę,której nie wykorzystasz.No chyba, że w przyszłości zmienisz na i7 7700k.

Wersje między K a bez K różnią się tym ,że wersja K ma odblokowany mnożnik a bez K zablokowany.

Płyta https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250-gaming-m3-b250-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975966/

Youki
komentarz
komentarz

Do tego procesora nie potrzebujesz płyty na chipsecie Z170/Z270. Poza tym po co upierasz się przy formacie ATX?

Masz obudowę z oknem?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

cyt"Obudowy micro ATX są mniejsze. To sprawia, że sprzęt staje się kompaktowy i tańszy. Jednakże to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Z uwagi na miniaturyzację otrzymujemy zazwyczaj mniejszą ilość możliwości i taka płyta nie sprawdzi się w każdym zestawie"

W kwestii możliwości czysto technicznych płyty micro ATX wypadają zazwyczaj gorzej. Im więcej kart rozszerzeń chcemy używać, tym bardziej musimy się skłaniać w kierunku ATX, bo zwyczajnie zaoferuje nam więcej...

wiec dlatego upieram sie przy atx :) poza tym chodzi mi o płytę która bedzie bardzo dobrze wspolpracowac z moimi podzespołami i w przyszłości ewentualnie móc przezucic sie na mocniejszy procesor lub lepsza grafike....

IViPer
komentarz
komentarz (edytowane)

Zalecam poszukać jakąś najtańszą z socketem 1151, max tyle RAMu ile masz. Ja osobiście posiadam Gigabyte GA-G31M-S2L i z Msi GTX 1050 Ti OC, Intel Core 2 Duo i 4 gb RAM i bardzo fajnie chodzi w wymagających grach na maksymalnych, a jest to tania płyta czyli mam dowód, że nie trzeba dużo wydawać na płyty :P 

Tutaj polecam MSI H110M PRO-D, ma LGA1151, max 32 gb RAMu, DVI-D, 2 sloty na RAM, 4 saty, PCI-E x16 (co chyba oczywiste) i 2x PCI-E x1. Cena nie powinna przekroczyć 200 zł. W sumie sam bym ją kupił przed tym Gigabytem ale tępy jestem i zawsze gorsze wybieram XD

jarekpolak1
komentarz
komentarz

Prosze mi odpowiedziec A co jeśli miałbym wybrac z tych płyt??? Czy ten zestaw ktory juz posiadam bedzie odpowiedni do ktorejs z tych płyt i ktora ewentualnie jest lepsza???? 

i jakie kosci pamieci ewentualnie dokupic?? :D

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-sli-plus-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975962/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Klamerz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydawanie takiej kwoty do takiego procesora to marnotrawstwo pieniędzy...

Pod twój procesor najodpowiedniejszymi płytami są te na chipsecie B250. Z270 nie wchodzi w grę.

Płyta MSI B250M PRO-VDH z kodem  MSI602 jest na morele.net w kwocie 255 zł.

Co do pamięci RAM to jak chcesz 16GB :  Corsair Vengeance lub np. Goodram Play

Jak 8gb to np. : HyperX Fury lub Corsair Vengeance

Klamerz
komentarz
komentarz

Dlaczego chcesz płacić tak dużo za płytę główną, za te 300 złotych różnicy mógłbyś kupić gtx 1060.

Pamięci już podałem - płyta odsłuży taktowanie 2400MHz, możesz wybrać takie z mniejszymi opóźnieniami, lecz wiąże się to z większą ceną ( HyperX Savage ).

jarekpolak1
komentarz
komentarz (edytowane)

sam nie wiem :D  Myślałem że jak wieksza to lepsza i ma wiecej wejsc róznych i wejść ....moze sie kiedys by przydały ...:)

a jaka ewentualnie obudowa do tego mojego zestawu Micro ATX coby wszystko ladnie pomiescic???????

I jeszcze jedno ostatnie pytanie :D a Ta płyta????

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-mortar-b250-ddr4-hdmi-displayport-usb-c-matx-975952/

Klamerz
komentarz
komentarz

Jaki budżet masz na obudowę ?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

tak max do 399 zł może być bez szybek i innych bajerow:)

Klamerz
komentarz
komentarz

Potrzebujesz zatoki 5.25 cala  ?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

z jeden napęd by sie przydało włożyć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.