x-kom hosting

co zrobic z RAM-em podczas OC procka?

jason182
utworzono
utworzono

Jak w temacie : co trzeba zrobic zeby RAM nie ulegl uszkodzeniu ?

WolfiK
komentarz
komentarz

Musisz obniżyć jej częstotliwość czyli np. zamiast 2.0 ustawiasz dzielnik 1.66 albo 1.33 według potrzeb.

EDIT : ale się zagalopowałem wow :) dzięki marek :)

jason182
komentarz
komentarz

RAMy mam DDR 400 Mhz i pracuja z czestotliwoscia 133 Mhz. Mnoznik musi byc w BIOSie ? Moglbys podac jakies przykladowe nazwy tego mnoznika ?

PS oba Ramy musza miec te same timingi ? bo mialem dwa rozne [mdt i Goodram] i GR padly mi tzn wyskakuej bluescreen jak pracuja razem, a jak testowalem osobno to na memtescie goodramy maja pelno bledow

Gość
komentarz
komentarz
mnożnik

dzielnik :P

PS oba Ramy musza miec te same timingi ?

Jak ze sobą pracują to muszą mieć takie same, nie może być tak ze 1 kość w kompie ma cl2 a 2 cl3.

Jam masz ramy 400 a pracują 266 to ich nie musisz już obniżać.

jason182
komentarz
komentarz

Znaczy sie.. mialem dwa 400 Mhz [GoodRam i Mdt]. Pierwszy potrafil pracowac z predkoscia 200, 166 i 133, drugi tylko 200 i 166. No i Goodram mi padl mi podczas podkrecenia procka z 2,4 na 2,6. FSB z 100 na 108. Mam tego GoodRama na gwarancji ale obawiam sie ze mi nei wymienia go :/

Musisz obniżyć jej częstotliwość czyli np. zamiast 2.0 ustawiasz dzielnik 1.66 albo 1.33 według potrzeb.

Wg obliczen wychodzi ze jesli ustawie dzielnik mniejszy [np z 2.0 na 1,66] to wyjdzie wieksze taktowanie pamieci [ z 200 na ~260Mhz]

Bo 400/2 = 200 , a 400/1,66= 260

Adamcior
komentarz
komentarz

Może i ja jeszcze sie podłacze do tego tematu , Czy przy OC procka zależy jakość RAMu ? Kingston CL 5 + E4500 da się kręcic ? bo przy 2,6 nie startuje

Gość
komentarz
komentarz
, Czy przy OC procka zależy jakość RAMu ?

Nie, Jak masz wysoki mnożnik to ramy możesz mieć jakies beznadziejne 800 a proca dobrze wykręcisz.

Kingston CL 5 + E4500 da się kręcic ? bo przy 2,6 nie startuje

Ustaw napięcie 2,0-2,1v, masz radiatory?

jason182
komentarz
komentarz

Zna ktos odpowiedz na moje pytanie ?

swirek
komentarz
komentarz

Chodzi o dzielnik FSB : DRAM. Jesli nie mozesz ustawic taktowania RAMu na sztywno i podnosi sie on wraz z taktowaniem FSB to najkorzystniejszy dzielnik jest 1:1 FSB:DRAM (ja tez o to ostatnio pytalem). Jesli nie mozesz ustawic na sztywno taktow pamieci to dajesz najnizsze mozliwe ustawienie. I jedziesz z FSB.

FSB 200 to ramy 400

FSB 400 to ramy 800

i tak dalej.

Zakladajac ze masz swietna plyte glowna i procek idzie w gore bez oporow, to wszystko zalezy od tego jak wysoko pojda ramy.

P.S. Od przetaktowania RAM nie padnie :P najwyzej komp sie nie uruchomi. Musiales przywalic za duze napiecie, to najprawdopodobniej wykonczylo kosc. No ewentualnie sie przegrzala bo nie miala wystarczajacego chlodzenia. Powini Ci to na gwarancji uznac bo czemu by nie? Jak Ci udowodnia ze kreciles ? :P

Adamcior
komentarz
komentarz
Nie, Jak masz wysoki mnożnik to ramy możesz mieć jakies beznadziejne 800 a proca dobrze wykręcisz.

Ustaw napięcie 2,0-2,1v, masz radiatory?

nie nie mam radiatorów , lecz niebawem planuje ich zakup , gdzie to napięcie ustawic ?

swirek
komentarz
komentarz

Znajdz w BIOSie opcje ktora przypomina nazwa "DRAM Voltage" "Memory Voltage" w roznych BIOSach roznie :)

Gość
komentarz
komentarz
nie nie mam radiatorów , lecz niebawem planuje ich zakup , gdzie to napięcie ustawic ?

To weź 2,0v bez radiatorów i zobacz czy pamięci się grzeją, jak nie daj więcej.

jason182
komentarz
komentarz

Nie mam dzielnika pamieci RAM. Moge tylko ustawic frequency na 266, 333 lub 400.

Plyte glowna mam ponoc jedna z lepszych [wtedy gdy kupowalem] Intel d865PERL.

Procek kreci sie bez problemu, a napiec nie zmienialem w ogole.

Pamiec dostalem nowa od reki tylko jakos nie widzi mi sie to ze to jest nowa. Koles dal mi ja luzem. Tylko ze mam dwie rozne:

1. 512Mb DDR 400Mhz PC400 MDT CL2- Moze pracowac tylko w 200 i 166Mhz

2. 512Mb DDR 400Mhz PC3200 CL3- Pracuje w 200 166 i 133.

Timingi w BIOSie mam na auto...

EVEREST pokazuje ze sa 2-3-3-6

Moge zmienic Frequency i Timingi w BIOSie [przy roznych kosciach ]?. Jesli tak to na jakie ??

Lewy12
komentarz
komentarz

Masz Kingston HyperX DDR2 3GB 800MHz CL5 i nie masz radiatorów jak się nie myle one muszą mieć na sobie radiatory standardowo. Jeśłi nie masz to chyba cię oszukali i dali ci zwyczjne kingstony.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.