x-kom hosting

ASRock 970 Extreme 3 - uszkodzenia na podstawie płyty, połączeniach

camelelc
utworzono
utworzono

Witam, otóż połasiłem się na bardzo niską cenę kupna tytułowej płyty głównej - sprzedający przedstawił uszkodzenie na zdjęciu,jednak podczas kupna nie dopatrzyłem się tego. Myślałem, że pewnie jakiś banał, urwany jakiś jeden slot, czy coś w tym stylu i sobie poradzę. Jednak okazało się, że uszkodzenie jest na podstawie płyty, uszkodzone są jakieś połączenia między gniazdami pamięci a mostkiem południowym. Z góry przepraszam za być może błędne nazewnictwo, ale zupełnie nie znam się na budowie układów scalonych. Chciałbym się dowiedzieć, czy coś w ogóle da się z tego typu uszkodzeniem zrobić, czy to ważne, póki co nie podłączałem nawet płyty w obawie przed uszkodzeniem procesora lub zasilacza. Poniżej zamieszczam zdjęcie własne tego nieszczęścia. Byłbym wdzięczny za informacje, co to w ogóle jest?

 

plyta.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli ścieszki są przerwane, uszkodzone to raczej za wiele nie zrobisz.

camelelc
komentarz
komentarz

Będę próbował je połączyć, człowiek z serwisu pierwszego krzyknął 150zl, z drugiego 20-30 zł, więc w poniedziałek atakuję tego drugiego i wtedy zobaczymy. Znalazłem też coś takiego jak "pisak przewodzący do naprawy i rysowania ścieżek na płytach drukowanych", może tym się uda?

Youki
komentarz
komentarz

Wątpie być coś zdziałał pisakiem realnie, ale jak chcesz to możesz próbować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.