x-kom hosting

Monitor Lcd panorama

scenic
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad kupnem monitora lcd panoramicznego 22 cale, ale mam problem z kartą graficzną. Może nie problem ale dylemat. Mianowicie moja karta ma zpredefiniowane tylko rozdzielczości w proporcjach 4/3. Mam 2 pytania:1. Czy po podłączeniu monitora będzie można ustawić natywną rozdzielczość (1680x1050)?2. Czy można zmienić predefiniowane tryby wyświetlania (tak jak w linuxie- pliki konfiguracyjne Xwindow) poprzez edycję plików sterownika karty, żeby karta wyświetlała dane rozdzielczości?Mój komputer FS scenic P3 733 256 ramKarta graf zintegrowana intel solano (i721?)System windows 2kPs. karta w domyślnie nie obsługuje tak dużych rozdzielczości jednakże przewiduje rozszerzyć pamięć karty poprzez karte AIMM (niestety jest to jedyne rozwiązanie, bo w obudowie kompa nie ma miejsca na śledzia od zewnętrznej karty graficznej. Złącze AGP x4 jest. Jeśli ktoś chce zobaczyć niech wrzuci w google fujitsu-siemens scenic s1)Z góry dziękuje za odpowiedzi:-)

To może zadam inne pytanie:

Co wpływa na rozdzielczości możliwe do ustawienia w właściwościach ekranu?

Wiem że jest to powiązane ze sterownikiem karty, ale w takim razie co zrobić żeby móc ustawić rozdzielczości w formacie 16:10? Czy razem z monitorami są dostarczane specjalne programy do zmiany tych ustawień? Czy może wystarczy zainstalować firmowy sterownik monitora?

piku
komentarz
komentarz
1. Czy po podłączeniu monitora będzie można ustawić natywną rozdzielczość (1680x1050)?

Tak, monitor po podłączeniu 'mówi' karcie, jakie rozdzielczości obsługuje.

2. Czy można zmienić predefiniowane tryby wyświetlania (tak jak w linuxie- pliki konfiguracyjne Xwindow) poprzez edycję plików sterownika karty, żeby karta wyświetlała dane rozdzielczości?

W sterownikach nVidii jest taka możliwość - można sobie ustawić dowolną rozdzielczość; nie wiem jak to jest u Intela. Może są do tego odpowiednie zewnętrzna programy.

Co wpływa na rozdzielczości możliwe do ustawienia w właściwościach ekranu?

Wiem że jest to powiązane ze sterownikiem karty, ale w takim razie co zrobić żeby móc ustawić rozdzielczości w formacie 16:10? Czy razem z monitorami są dostarczane specjalne programy do zmiany tych ustawień? Czy może wystarczy zainstalować firmowy sterownik monitora?

Tu patrz punkt 1.

scenic
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie;-)

Chociaż nadal mam wątpliwość ponieważ jest to karta zintegrowana. Pozatym nawet jeśli monitor powie karcie że obsługuje rozdzielczość 1680x1050 to równie dobrze karta może mu powiedzieć że ma spadać bo ona obsługuje jedynie rozdzielczości w 4:3;-)

Właśnie jestem w trakcie szukania "zewnętrznych programów". Na razie mam powerstrip ale albo nie ma takiej możliwości albo niewiem jak to zrobić ale nie można ominąć tych standardowych rozdzielczości.

piku
komentarz
komentarz

Ja na starym dobrym GeForce4 MX440 śmigałem bezproblemowo w 1680x1050 :) Karta nie może powiedzieć monitorowi spadaj (no chyba że nie ma komunikacji monitor->karta), można wyświetlić obraz praktycznie o dowolnych proporcjach i dowolnej rozdzielczosci.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.