Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego SSD do komputera. Chciałbym na to przeznaczyć ok. 300 zł. Wiem, że w tej cenie to max 128GB i chciałem się zapytać czy to starczy na System (Win 10 Pro), League Of Legends, CS:GO, Google Chrome, sterowniki, OBS i różne małe programy typu odtwarzacz video albo jakiś Spotify. Co mogę znaleźć w tej cenie najlepszego ? I czy zakup SSD 128GB da różnicę w pracy systemu ?

PS: Czy to prawda, że wraz z zapełnieniem SSD zmniejsza się jego prędkość ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, mazi988 napisał:

Za tyle to idzie 240 albo 256 gb gb kupić

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Link ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ten Sandisc również jest na kościach TLC.

I tak bedzie miał szybciej niz ma .

To nie jest argument żeby kupować dziadostwo.

Jak nie ma kasy. 128 gb to juz troche mało . Wiadomo jakość też ma znaczenie. Ale czy mu aż tak bedzie przeszkadzać...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobię mały refresh tematu, ponieważ zmieniła się sytuacja. Mogę obniżyć cenę dowolnego dysku SSD na https://www.oleole.pl/ lub http://www.euro.com.pl/ o 50zł i chciałbym kupić coś o większej pojemności nawet przekraczając budżet. Najlepszą opcją pod względem opłacalności chyba byłoby kupienie ADATY SU800 za 319 zł, jednak jest ona na kościach TLC, a nie chce żadnych spadków prędkości. Co więc będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji ? Może jakiś inny dysk z tych stron ? Goodram Iridium Pro 240GB to już trochę za drogo nawet po promocji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie do końca rozumiem :/ Czyli to nie chodzi o to, że np. po 220GB nagle zacznie wolniej działać, tylko po zbyt dużym obciążeniu, tak ? A to spowolnienie się utrzyma na stałe czy wróci do normy po zmniejszeniu "wysiłku dysku" ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jest jakiś sposób na sprawdzenie czy kabel jest na SATA 2 czy 3 ? Zamówiłem Goodrama i znalazłem w domu kabel. Tylko właśnie nie wiem jak to sprawdzić :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta