x-kom hosting

Problem z licencją Windows 10

daxxpl
utworzono
utworzono

Witam.

W październiku ubiegłego roku zakupiłem komputer stacjonarny (składany na zamówienie) z zainstalowanym systemem Windows 10.

System widniał jako aktywowany przy pomocy usługi której nazwy nie pamiętam niestety.

Dwa m-c temu pojawił się pierwszy komunikat o konieczności aktywacji systemu (licencja wkrótce wygaśnie) a dzisiaj już system widnieje jako nieaktywowany.

Klucz wydobyłem przy pomocy  ProduKey, ale w żaden sposób nie mogę aktywować ponownie systemu.

Dodam że niedługo przed pierwszymi powiadomieniami miała miejsce awaria zasilacza i musiałem wymienić zarówno zasilacz, jak i kożystając z okazji wymieniłem i dodałem kilka wentylatorów.

Dodaję specyfikację:

AMD FX-8370 black edition (Eight-Core Processor)

NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB od Gigabyte wersja OC

Gygabyte 970A-DS3P

Jeśli będzie taka potrzeba to podam również model dysku, RAM, monitora, myszki, pesel, i grupę krwi.

Bardzo proszę o pomoc.

franczakr
komentarz
komentarz

"System Windows został aktywowany przy użyciu usługi aktywacji w organizacji". Tak miałeś napisane w ustawieniach?

To jest coś w stylu wersji Trial chyba na 90 dni.

Przy zamawianiu komputera kupiłeś Win 10 Trial czy Win 10 OEM/BOX?

  • Dobra wypowiedź 1
daxxpl
komentarz
komentarz

Tak! Dokładnie to miałem napisane.

Widać czeka mnie "spacer" do sklepu po Windowsa.

Wiesz może czy można go kupić tylko na stronie Microsoftu, czy może gdzieś indziej trochę taniej, ale wciąż legalnie.

Raczej jak legalnie to nie taniej, bo pewność kosztuje, ale wolę dopytać się bardziej zaawansowanego użytkonika.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.