x-kom hosting

chłodzenie w obudowie

michal2203
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio złożyłem sobie swój komputer i problem polega na tym, że w mojej płycie głównej, jest jedynie miejsce (przeznaczone do tego) na jeden wiatrak z tyłu, aby go zasilić prądem. Natomiast obudowa posiada jeszcze dwa duże wiatraki na froncie, które są odłączone i nie działają. Na płycie głównej mam jeszcze jakieś miejsca do podpięcia "czegoś", aczkolwiek nie wiem, czy mogę pod to podpiąć wiatraki? Oznaczenie COM1, USB6_7, SPK_C1. I tak wykorzystując temat, zapytam, czy posiadacie może jakiś fajny i łątwy program do odczytu temperatury CPU jak i GPU? Oraz jakie zakresy temperatur byłyby optymalne? 

bemol911
komentarz
komentarz

Co to za płyta główna ? 

michal2203
komentarz
komentarz
57 minut temu, bemol911 napisał:

Co to za płyta główna ? 

AS-rock h110m-hdv

e-38
komentarz
komentarz

To co podałeś - "COM1, USB6_7, SPK_C1" to są złącza do portu COM, dodatkowego USB i chyba PC Speakera. Masz jedno złącze do podłączenia wentylatora (CHA FAN1). Musisz kupić przejściówki do molexa:

 

571630_0_f.jpg

 

Albo rozgałęziacz na 3pin (może być więcej niż 2 końcówki).:

 WENGE006-1.png

 

Gniazdo 3pin na płycie powinno bez problemu utrzymać 2-3 wentylatory. Pod warunkiem, że masz je 3-pinowe, jeśli 4 to musisz kupić rozgałęziacz do 4pin. Są też takie, na którym jeden z wentylatorów można odczytać ilość obrotów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.