x-kom hosting

Głośniki do PC 2.1 [1000zł]

Szafran85
utworzono
utworzono

Witam, posiadam głośniki Microlab FC330 i chcę je zmienić na coś mocniejszego. Dźwięk jest naprawdę czysty i fajnie się ich słucha, ale brakuje mi trochę mocy.

Na razie wpadły mi w oko Edifier S530D.

Fajną opcją są też Microlaby z serii Solo 7-9C, ale do PC-ta na biurko trochę za duże :), więc z tego powodu raczej skłaniam się w stronę zestawu 2.1 z subwooferem pod biurkiem.

Karta dźwiękowa jaką posiadam: Asus Xonar DGX.

Budżet jak w temacie.

Z góry dziękuję za wasze propozycje.

szagus
komentarz
komentarz

Nie znam tych głośników, ale do Edifiera można mieć zaufanie, zwłaszcza jeśli głośniki nie są plastikowe. To może być bardzo dobra propozycja.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Szafran85
komentarz
komentarz

A masz może jeszcze jakąś ciekawą propozycję 2.1 w podanym budżecie (ewentualnie jeżeli było by naprawdę warto, można by coś jeszcze ze skarpety wydusić), tak żeby było się nad czym pozastanawiać :).

szagus
komentarz
komentarz

Szczerze to nie znam żadnych głośników 2.1 za ~1000zł, które umiałbym polecić. Na pewno mogę odradzić Ci wszelkie Logitechy, Creativy i inne plastiki, ale konkretnych modeli z tej półki niestety nie znam. Z 2.0 to Solo7c albo Edifier R2600, które są sporo poniżej budżetu, ale jak wspominałeś - to nie dla Ciebie.

  • Dobra wypowiedź 1
Skrash
komentarz
komentarz

A na czym Ci zależy w tym zestawie ?

 

Bo subwoofer podkręci w wielu przypadkach niskie tony, ale czasem wręcz zacznie zmieniać charakterystykę brzmienia muzyki. Sam nie jestem zwolennikiem subwooferów, gdyż tylko przy muzyce "dyskotekowej" nadaje muzyce dodatkową jakość brzmienia. Natomiast dźwięk dobrze grającego zestawu stereo to miód dla uszu. 

Szafran85
komentarz
komentarz

Najchętniej to kupił bym Microlab Solo7c i po sprawię, ale jak pokazałem żonie ich wymiary to mi je wybiła z głowy bo mamy gabinetowe ładne biurko w salonie i te kolumny są po prostu za duże :(. Dlatego zacząłem szukać zestawów 2.1 z dyskretniejszymi satelitami i subem pod biurko. I kombinuję żeby głośniki obok biurka postawić ale wtedy nie mam co z PC zrobić i taki to mam zgryz :).

Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli żona obawia się dużych rozmiarów.. :)

 

Słuchaj, rozumiem że wchodzi tutaj aspekt estetyczny. Trudno zatem na ślepo polecać głośniki gdyż żona na pewno będzie chciała by kolor głośników komponował się z zasłonami, a i żeby były mniejsze o wazonu. 

 

Sam stawiam duży nacisk na wygląd i co jak co, ale wygląd Microlab-ów można porównać do gąsienicy... od czołgu. 

 

Z takich przyjemnych dla oka zestawów, mających również potencjał dźwiękowy: Logiech Z-2300, Edifier S330D. Logitech Z623 (choć dla mnie wyglądają trochę jak ameba) 

 

Coś futurystycznego:  Harman/Kardon Soundsticks III 2.1

 

Edytowane przez Skrash
Szafran85
komentarz
komentarz

Co do dużych rozmiarów to byś się zdziwił jakie wszystko ..... w domu mam wielkie :).

Pod spodem załączam zdjęcie biurka żeby zobrazować o co mi chodzi, samo biurko ma 155cm a narożnik po stronie biurka ma 300cm szerokości, więc nie należy do małych - pokój ma 27,5m kwadratowych. Razem z jednostką obok biurka nie zmieszczą mi się 2 kolumny Solo 7C po bokach, a jednostka pod biurkiem sporo wystaje przez tą płytę pod spodem. Jak postawię je na biurku to nie będzie nic widać tylko głośniki a w końcu jest to salon. Na drugiej ścianie są 2 komody takie jak biurko i ozdobna witryna, między nimi zestaw 2.0 wejdzie bez problemu ale głośniki mają być głównie do PC i tak się robi problem.

Co do propozycji jakie mi poleciłeś to chyba źle się zrozumieliśmy. Właśnie Solo 7C bardzo nam się podobają tylko ich rozmiar jest zbyt duży. Microlab FC330 spełniał wszystkie kryteria tylko miał za mało mocy. Gdybym wiedział że z wyborem nowych głośników będę miał taki dylemat to bym zostawił te Microlaby co miałem i kupił Solo 7C i postawił je na przeciwnej ścianie obok Telewizora. I chyba jeżeli nie znajdę jakiegoś kompromisu to właśnie tak zrobię.

 

Jeżeli moje podejście co do wyboru nowych głośników kogoś irytuję to bardzo przepraszam, ale nie każdy jest singlem i ma pokój do którego nikt nie zagląda. Niestety niekiedy estetyka jest równie ważna jak jakość sprzętu.

 

20170519_200807.thumb.jpg.8d798b0436b7df1cd4d2b970326114c3.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.