x-kom hosting

Ustawienie routera HUAWEI E5180 (internet LTE od T- mobile)

Hubsonn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie. Mam problem z szybkością internetu, mianowicie czasami spada do 1 mb/s, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz jeżeli ktoś w domu ogląda choćby jeden filmik na yt (nie mówię tutaj o kilku filmach w 4k) w jakości nawet 480p ping podczas gry jest kosmiczny. Dzwoniłem na infolinie kilka razy, przekonałem się, że ludzie tam pracujący wiedzą o tym routerze itd. tyle co ja o reaktorze jądrowym (bądź mniej). Za każdym razem kończyło się na przyjęciu zgłoszenia dla "działu technicznego". Dziś czara goryczy przelała się i postanowiłem zabrać się za sprawę. Wracając do meritum sprawy przedstawię fakty: 
- ściągnąłem hasło sim z karty, która znajduje się w routerze (nie wiem czy to istotne)
- zresetowałem router, założyłem nowy profil
- prędkość internetu bądź wysokości pingu nie są spowodowane na pewno przez jakieś wirusy czy ukryte pobory danych, sprawdzałem to wiele razy
Mam nadzieję, że są tutaj osoby kompetentne, które znają się na temacie i pomogą mi poprawnie ustawić router (wysyłam screeny wszystkich moich aktualnych ustawień) a jeżeli to nie pomoże to poradzą co z tym dalej zrobić. Liczę na pomoc i z góry dziękuję!!! 
Pozdrawiam :) 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

  • 2 tygodnie później...

Hubsonn
komentarz
komentarz

Pomoże ktoś?? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A ktoś ci gwarantował jakąkolwiek szybkość neta ?

 

W godzinach wieczornych pół twojej okolicy zasiada do neta i korzysta z tego samego BTS co ty, stąd spadki prędkości. A opóźnienia zawsze będą większe przy transmisji bezprzewodowej.

 

Film na youtube w jakości 480p wykorzystuje pewno 1-2mbps łącza, a HD wielokrotność tej szybkości. A ty nie masz wolnej prędkości za dużo.

 

Problem nie tkwi w routerze, ale w tym, że ludzie kupują kota w worku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.