x-kom hosting

palit gtx 970 reference - problem

Walus002
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Posiadam niesprawną kartę palit gtx 970 reference. 

W spoczynku muzyka, filmy internet, a nawet gry niektóre Fifa 17 I Battlefield 1 (na niższych ustawieniach graficznych) oraz w program OCCT z limitem klatek na 60 działają bez problemu. Jednak gdy zdejmę limit lub włączę wyższe ustawienia graficzne komputer dosłownie po 2 czasem 5 sekundach wyłącza się jakby zabrakło prądu.

Samodzielnie dokonałem kilku obserwacji karta się nie grzeje na niższych ustawieniach ma te max 45 stopni a ciężko aby w dwie czy pięć sekundy nawet po rozruchu pc i odpaleniu OCCT (czy gry na wyższych ustawieniach)zdążyła się przegrzać na wszelki wypadek oczywiście przedmuchałem wszystko co się da od procka po zasilacz płytę itd.

Aby upewnić się że to nie zasilacz pożyczyłem od znajomego 750W(Coler Master G750M) i dokładnie tak samo się dzieje. Posiadam starą karte tj. Radeon 7770 i ją mogę spokojnie dociążyć na maxa i nic się nie dzieje nawet po dłuższym czasie. Co ciekawe na początku karta nawet pod słabym obciążeniem mogła się wyłączyć pomógł format który zrobiłem? Nwm ....

Mój  składak:

AMD FX 6300

Gigabyte 970A-UD3

DDR 3 1333Mhz 10GB GoodRAM 

Zasilacz Corsair VS Series 450W

WDC WD5000AAKS-00UU3A0

No i ten nieszczęsny palit gtx 970 reference

 

Myślałem że może zimne luty i chodzi mi po głowie "wypieczenie karty" co myślicie? Do stracenia za wiele nie mam bo równie dobrze mogę sobie podłączyć radka i mieć podobne ustawienia graficzne.

jakieś opcje jeszcze macie? Możemy poeksperymentować jak pisałem do stracenia wiele nie mam ;)

 

@edit Zapomniałem napisać: sprawdziłem kondensatorki i nie widzę wybrzuszeń itp. Po dociążeniu samego procesora nic się nie dzieje wszystko jest OK.

 

 

Edytowane przez Walus002

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie tej GPU w innym PC?

Walus002
komentarz
komentarz (edytowane)

No nie bardzo właśnie :( miałem tylko zasilacz możliwość pożyczyć a kartę będę mógł sprawdzić gdzieś za msc bo znajomy na wyjeździe.. a wszyscy jak na złość laptoy ...

Ale jeśli był by to mój pc to dlaczego radek 7770 daje radę na 100% obciążenia ?

Jakieś pomysły?

@edit a jeśli u znajomego by też nie działa to co mi pozostaje?

@edit2 szukam idealnego połączenia (w grze Battlefield 1)  wysokie ustawienia, a nie wyłącznie się PC przy ultra teksturach rozdzielczości HD(nie full HD) karta rozgrzewa się da max 63 stopni i wyłącza się pc temperatur sprawdzałem tak co 5 minut. Komop chodził tak  z dobre 40 min. Proc miał max 59 stopni.

Edytowane przez Walus002
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Walus002 napisał:

@edit a jeśli u znajomego by też nie działa to co mi pozostaje?

Gwarancja, ale zapewne już jej nie masz?

 

Walus002
komentarz
komentarz

dokładnie..

Youki
komentarz
komentarz

CPU oczywiście nie jest kręcony?

Walus002
komentarz
komentarz

Był(do 4,1Ghz) na radku kręcony do tej pory spokojnie chodzi, A na gtx nie ważne jak i tak bez zmian.

Youki
komentarz
komentarz

Przez mnożnik oczywiście kręciłeś? :)

Walus002
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, nie bawiłem się w napięcia itp.

@Edit zmieniłem pastę termo przewodzącą i bez zmian 

Edytowane przez Walus002
Youki
komentarz
komentarz

Piekarnik raczej wiele Ci nie da, ale jak checsz możesz próować.

 

Walus002
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli już nic nikomu do głowy nie przychodzi to to jest moja ostatnia deska ratunku... Pomyślę jeszcze nad jakimś serwisem za diagnozę zapłacę parędziesiąt złoty( tylko czy serwis nie powie mi "uszkodzona karta" koniec  z diagnozy. Ktoś wie jak to działa?) kwestia kosztów naprawy ktoś zna jakiś serwis dobry we Wrocławiu?

Edytowane przez Walus002
cinomatic
komentarz
komentarz

Te grafiki się właściwie nie naprawia.

A nie wiem czy jest sens oddawać do serwisu bo ich diagnoza może wyglądać tak jak sam napisałeś wyżej.

 

Czyli "karta uszkodzona" lub :karta ma problemy w pracy 3D" itp.

 

Zmniejszałeś taktowani i zegary karty?

Walus002
komentarz
komentarz

Nic przy niej nie grzebałem jeśli to pomoże to z chęcią spróbuję tylko pytanko jak? Nigdy tego nie robiłem 

Walus002
komentarz
komentarz

I temat zdechł?

cinomatic
komentarz
komentarz

Ściągnij msi afterburner i zmniejsz taktowanie rdzenia i pamięci o 50MHz, później test OCCT i jak będzie trzeba to znowu niżej.

I tak zjedz aż zacznie grafika działać poprawnie 

Walus002
komentarz
komentarz

Zjechałem suwakami na sam dół(Core clok i memory clok) wytrzymuje 9 sekund a nie 2 czy 5 :P więc poprawa średnia...

A Battlefield 1 wciąż bez zmian rozdzielczość HD(nie mylić w FULL HD) wysokie.

A na przykład bez żadnych zmian  Fifa 17 FULL HD i wysokie 

OCCT z limitem na 60 klatek działa z 30 minut(bez zmian taktowania) i dłużej mi się nie chciało czyli raczej ok. A gdy limit jest na 120 to własnie zaczynają się objawy.

 

Założyłem licznik klatek na 60 w Battlefield 1 i wrzuciłem wyższe opcje ale nietycie nie tu leży problem. 

Moje pomysły już się kończą ktoś coś?

cinomatic
komentarz
komentarz

Nic więcej tutaj raczej nie wymyślisz.

Walus002
komentarz
komentarz

No dziwne to wszystko jakieś jak coś jest popsute to popsute a tutaj mamy przykład hmmm dziwny :P

Dziękuję za pomoc jeśli coś wam przychodzi do głowy od zmian systemowych po mechaniczne (lutowanie itp) o dalej z chęcią wysłucham porad. Za wiele do stracenia nie mam...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.