x-kom hosting

Problem z plikiem XINPUT1_3.dll

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dark_Moon ,
Anawa
Wiadomość dodana przez Anawa

Informacja o braku pliku xinput1_3.dll powiązana jest z Microsoft DirectX. Tak jak zostało opisane w temacie poniżej, problem może wynikać z zainstalowanej nieprawidłowej wersji DirectX lub - co sugerują inne strony internetowe - sam pakiet DirectX jest uszkodzony. W tym drugim przypadku nie należy pobierać samego pliku xinput1_3.dll z internetu, ponieważ może to być plik nieodpowiedni, zainfekowany wirusem itd. Zalecane jest natomiast wykonanie następujących kroków:

  • zrestartowanie komputera
  • pobranie i zainstalowanie odpowiedniego pakietu DirectX
  • odinstalowanie i zainstalowanie ponownie gry lub programu, który wymaga DirectX
  • zaktualizowanie sterowników karty graficznej
  • uruchomienie wiersza poleceń i wpisanie komendu "sfc /scanNow"

Jeżeli masz dodatkowe pytania - zadaj je w tym temacie.

Źródło: LifewireMicrosoft Community

jestem.tutaj.nowy
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z plikiem, który jest podany w tytule. Posiadam Windows 10 Home PL, 64 bit. Program operacyjny jest zainstalowany na laptopie HP OMEN, którego posiadam od wczoraj. Gdy próbuję włączyć grę dostaję powiadomienie, że nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono XINPUT1_3.dll. Próbowałem, rozwiązać problem. Doszedłem do tego, że dowiedziałem się, że trzeba zaktualizować Direct-X, lecz mam 12 i gdzieś wyczytałem, że sam się aktualizuje i nie ma owych aktualizacji, które by się dało pobrać. Wyczytałem, że lepiej nie pobierać tego pliku, ponieważ nie ma zaufanego źródła. Próbowałem też z tym: http://www.solvusoft.com/pl/files/brak-nie-można-odnaleźćbiblioteki-błąd/dll/windows/activision-inc/spiderman-3/xinput1-3-dll/ lecz nie pomogło. Proszę was o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź :D 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Zaufane źródło jest - Microsoft. Możesz pobrać i spróbować zainstalować DirectX End-User Runtimes (June 2010) tam ten plik jest ale bardzo możliwe, że się nie da i Windows 10 przekieruje cię na stronę Windows Update, bo ten system zawiera wersje 12 (ta do pobrania to zdaje się 9c) i tak jak pisałeś sam się uaktualnia. W każdym razie taka porada istnieje prosto z Microsoft tyle, ze trochę stara i może nie działać na Win 10

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/how-to-fix-xinput13dll-missing/b73c5fb8-12b6-493f-bc90-e8cc76fb842b?auth=1

Tam jest link w pierwszej odpowiedzi od razu zaczyna pobieranie pliku

Przed instalacją tego pakietu on się musi rozpakować do jakiego s folderu i tam znajdziesz ten plik XINPUT1_3.dll więc możesz go próbować wprowadzać "ręcznie" chociaż nie wiem czy to zadziała.

jestem.tutaj.nowy
komentarz
komentarz

Pobrałem plik, który wskazałeś "directx_Jun2010_redist". Lecz jest to aplikacja exe i nie wiem gdzie miałoby to się wypakować z owym plikiem XINPUT1_3.dll 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jak to uruchomisz to się pokaże okienko z katalogiem do wypakowania, jak masz np. winrar to też to wypakujesz bez uruchamiania.

jestem.tutaj.nowy
komentarz
komentarz (edytowane)

Wypakowałem. W pliku "APR2007_xinput_x64", znalazłem plik "xinput1_3_x64", który się dało tylko wypakować i to zrobiłem. Mam teraz coś w formie notatnika o nazwie "xinput1_3_x64". Ten plik mam po prostu wrzucić do C:/Windows/System32, tak?

Sorry za takie szczegółowe pytanie, ale po prostu nie chce czegoś zepsuć, to nowy laptop i od razu takie problemy...

 

 

Edytowane przez jestem.tutaj.nowy
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jak to w formie notatnika? Plik powinien mieć końcówkę dll. Spróbuj najpierw uruchomić instalację plik DXSETUP zobaczysz co się będzie działo.

jestem.tutaj.nowy
komentarz
komentarz

Po instalacji DXSETUP,  problem się rozwiązał, dziękuje bardzo za pomoc :D 

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

O, więc to jednak i na Win 10 działa. Na zagranicznych forach czytałem, że nie za bardzo, dlatego ostrzegałem, że może nie działać.

jestem.tutaj.nowy
komentarz
komentarz

Tylko w ustawieniach gry (GTA V) podaję mi, że ma Direct-X 11. Coś za coś ...

  • Rekomendowana odpowiedź
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ja nie za bardzo się w tym orientuję, bo nigdy nie grałem w GTA ale ta gra ma wymagania dla karty graficznej maksymalnie Direct-X 11 ( 10, 10.1, 11 ) a dla dźwiękowej Direct-X 10, więc to wcale nie musi oznaczać, że ty nie masz w systemie Direct-X 12.

  • Dobra wypowiedź 1
jestem.tutaj.nowy
komentarz
komentarz

Jednak po wpisaniu komendy "dxdiag" pokazuje mi, że mam Direct-X 12. Dzięki za pomoc! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.