x-kom hosting

resetowanie komputera

matillus1
utworzono
utworzono

chciałbym zresetować komputer ale nie wiem jak to zrobić. Jest to Windows XP. Mam tam dużo śmieci i w ogóle jest zawirusowany. Co chwilę włącza się internet z reklamami itp. Tata próbował już coś z tym zrobić. Od kolegi pożyczył płytę z nowym Windowsem (chyba Windows 7) i powiedział że po zainstalowaniu te wirusy miną i że będę miał nowszy Windows. Ale niestety przy instalowaniu tego Windowsa pojawił się error. Specjalnie założyłem konto na tej stronie i piszę to po to, ponieważ nie umiem resetować akurat Windowsa XP. umiem tylko laptopy. A więc proszę o pomoc i pokazanie mi krok po kroku jak to zrobić. Będę bardzo wdzięczny :):) 

Youki
komentarz
komentarz

A jaki konkretnie ten error się pojawił?

Konfiguracja tego PC?

Bish
komentarz
komentarz

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z resetowaniem systemu. Resetowanie to inaczej ponowne uruchomienie systemu.

25 minut temu, matillus1 napisał:

Od kolegi pożyczył płytę z nowym Windowsem (chyba Windows 7)

Musiałbyś posiadać licencję na ten system, by to zrobić (musiałbyś mieć zakupiony ten system).

26 minut temu, matillus1 napisał:

piszę to po to, ponieważ nie umiem resetować akurat Windowsa XP. umiem tylko laptopy

Nie chodzi Ci przypadkiem o przywracanie kopii zapasowej? Na laptopach zazwyczaj jest wydzielona partycja z kopią zapasową systemu, na swoim kompie pewnie takiej kopii nie masz zrobionej.

Aby cokolwiek zrobić ze swoim systemem, musiałbyś posiadać nośnik z instalatorem tego systemu. Jeżeli takiej płyty nie posiadasz, to masz pecha, bo wsparcie dla systemu Windows XP minęło już w 2014r

matillus1
komentarz
komentarz

nie pamiętam jaki error był przy instalowaniu. ,,Bish"- chodzi mi właśnie o tą kopię zapasową. nie wiem jak to zrobić. chodzi mi o to żeby te problemy, wirusy reklamy internetowe zniknęły ale nwm jak to zrobić. Na YouTube nic nie mogę znaleźć o tej kopii i resetowaniu komputera Windows XP

Bish
komentarz
komentarz

Jeżeli nie było wykonanej kopii zapasowej, to nie zrobisz przywracania systemu, proste. Bez płytki z systemem też dużo nie zrobisz. Spróbuj raz jeszcze instalować Win7 i zrób zdjęcie błędu który wyskakuje.

matillus1
komentarz
komentarz

ok dzięki :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.