x-kom hosting

Regulacja obrotów wentylatorów?

Dafko
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie czy w jakiś sposób bez użycia (regulatora obrotów) myślę raczej o jakimś programie można regulować prędkość wiatraków?

snip91
komentarz
komentarz

Jeśli płyta główna oferuje możliwość regulacji obrotów to tak.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, można spróbuj za pomocą SpeedFana, a jeszcze lepiej pogrzeb w Biosie i spróbuj tam ustawić obroty.

Kosmoj
komentarz
komentarz

jezeli masz podpiete do plyty glownej zlaczami 3pin to powinno sie dac speedfanem. Jezeli masz podlaczane bezposrednio do molexa, to kupujesz regulator obrotow albo prowizorycznie robisz go sam......;P (łączysz ze sobą czarny z czrnym i czerowny z czerownym zeby miec 5V lub czerowny z żóltym zeby miec 12V)

Gość
komentarz
komentarz
jezeli masz podpiete do plyty glownej zlaczami 3pin to powinno sie dac speedfanem.

Żeby moć sterować speedfanem wentylator musi być podpiety pod 4pin.

Kosmoj
komentarz
komentarz

Dzieki za poprawienie;)

DjConrado
komentarz
komentarz

Możesz kupić też rezystor i go podlutować pod kabel od wentylatora i pod źródło prądu. ;)

Dafko
komentarz
komentarz

yhy no na pewno wiem że jeden jest podłączony do 4 pin a reszta to nie wiem... musiałbym sprawdzić. A ma ktoś może doświadczenie z tym programem bo jakoś niezbyt umie go obsługiwać(chodzi o regulacje tych obrotów trzeba zmienić napięcie czy co? :unsure:

Kosmoj
komentarz
komentarz

W sppedfanie masz w % moc wentylatora, zmiejszasz np. na 50% i chodzi dwa razy wolniej. A jak recznie podpinasz do zrodla pradu to masz mozliwosc podlaczenia do 5V (nieslyszalny) i 12V (szybki ale glosny bardzo)

ambas
komentarz
komentarz
A jak recznie podpinasz do zrodla pradu to masz mozliwosc podlaczenia do 5V (nieslyszalny) i 12V (szybki ale glosny bardzo)

oraz 7v (po podłączeniu do dwóch plusów 5v i 12v) ;)

Dafko
komentarz
komentarz

no ok ok tylko że wchodzę do speedfana i zmienjszyłem a prędkość wiatraka taka sama i pisze mi tylko fan1? z tego co widziałem na screnach to była kompletna nazwa wentylatora wyświetlana?

Kosmoj
komentarz
komentarz

Speedfan- konfiguruj- wentylatory i predkosci, tam pozmieniaj moze cos pomoze. Jeżeli masz podpiete zlaczem 4pin to wez takze sproboj w biosie przestawic, ale w speedfanie tez powinno byc. Wez zobacz jakie predkosci sa odczytywane (RPM)

Dafko
komentarz
komentarz

no mam teraz prędkość 2328 RMP no zrobiłem tak jak mówiłeś ale prędkość utrzymuje się nadal w przedziale 2300 do 3000 a w biosie jak to zrobić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.