x-kom hosting

Arctic Cooling Freezer 64 pro

Rafał91
utworzono
utworzono

Witam. Otóż zastanawiam się nad kupnem chłodzenia Arctic Cooling Freezer 64 pro do procesora Athlon 5600+. Będzie to dobre chłodziwo do niego ? Nie będzie się grzał ? Mój brejdak ma to chłodzenie na 5200 + i mówi że jest zadowolony z niego. Będzie ok ?

Kosmoj
komentarz
komentarz

bedzie jak najbardziej ok jak za ta cene. Nie znajdziesz lepszego w tej cenie

Rafał91
komentarz
komentarz

Jaka może być jego max temperatura w stresie przy tym chłodzeniu ? 50 stopni ? A jakąś specjalną pastę dokupywać, czy ta co jest w komplecie styknie ?

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie 55C w stresie więc na Athlonie będzie raczej jeszcze wyżej...

Rafał91
komentarz
komentarz

Czyli nawet 60 stopni ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja mam na 1300RPM, więc zależy też na jakie obroty dasz + jaka pasta, jaka wentylacja w budzie.

Dużo czynników jest, ale ponad 50C na pewno będzie mim zdaniem.

Rafał91
komentarz
komentarz

Czym mniejsze obroty tym ciszej. Przy tych dajmy na to 2000RPM znacznie spadła by temperatura ?A jak pastę polecasz ?

Zadaję trochę głupie pytania ale chce być co do wszystkie pewny :)

snip91
komentarz
komentarz

Wiadomo, że 1300 RPM a 2000 RPM to będzie różnica w chłodzeniu, ale też wentylator będzie głośny i to bardzo.

Pastę polecam Zalman STG-1 lub Arctic Silver 5.

falcon1984
komentarz
komentarz

AC na 2000RPM to odrzutowiec, ja bym nie wytrzymał w takich warunkach :blink: Ale chłodniej trochę jest, na 1300RPM moim zdanie daje radę

Paste polecam Zalman STG-1, Arctic Silver albo z tańszych Arctic Ceramique

Rafał91
komentarz
komentarz

A coś z wyższej pułki, większa kasa, chodzi o chłodzenie :)

snip91
komentarz
komentarz

Scythe Ninja za jakieś 130 zł.

Rafał91
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

kwachu1992
komentarz
komentarz

To chłodzenie jest dość dobre tylko, że głośne. Jeżeli cenisz ciszę, to proponuję zaopatrzyć się w coś pokroju Nijna za trochę większe pieniądze.

Rafał91
komentarz
komentarz

U mojego brejdaka na 5200+ i z tym chłodzeniem max wynosi 45-47C.

Sonido
komentarz
komentarz

Średnie chłodzenie. Miałem 64PRO i tempa na 6000+ w idle'u wynosiła prawie 60'C. Dlatego wolałem zapłacić więcej, mieć lepsze chłodzenie, które skuteczniej zbije tempe z procka.

Rafał91
komentarz
komentarz

No na 6000+ ja się nie dziwie, bo jest to trochę piecyk, tak jak 6400+, a 5600 nie służy jako centralne ogrzewanie komputera :P

Sonido
komentarz
komentarz

A tam od razu piecyk ;) Obecnie 33'C i tylko przy 1200RPM, więc nie jest taki gorący.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.