x-kom hosting

Obciążenie łącza internetowego

kacpicygan123
utworzono
utworzono

Witam! Mam problem. Gdy uruchamiam komputer i wchodzę w menedżer zadań, nie mając odpalonych żadynch programów, po przejściu w zakładkę "Sieć", moim oczom ukazuje się fakt, iż moje łącze jest używane w 7.90%. Przeskanowałem komputer programem Kaspersky Rescue Disk 10 i wykrył 7 Trojanów, więc je usunąłem. Jednak problem nie zniknął. W poleceniu ping, normalnie powinienem mieć 40 - 80 ms, tymczasem mam od 200 do nawet 1000! Jeżeli ta informacja się przyda, to dodam, iż po wyłączeniu w menedżerze procesu "Explorer.exe", znika mi pasek zadań, ikony na pulpicie także, lecz ping magicznie wraca do stanu poprzedniego, a wykorzystanie łącza ogranicza się do 0%. Więc co może być problemem? Liczę na pomoc!

  • 2 tygodnie później...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ta wartość odnosi się do prędkości portowej. To znaczy, że jeśli masz kartę gigabitową, a wykupioną szybkość Internetu 100 megabitów, to przy maksymalnym wykorzystaniu tej szybkości pokaże ci około 10%.

 

Ale wracając do twojego problemu. W zakładce wydajność w Menadżerze zadań, znajdź przycisk monitor zasobów. Następnie przejdź do zakładki Sieć. Daj okno na cały ekran by lepiej było wszystko widać. Rozwiń dwie pierwsze listy, procesów z aktywnością sieci oraz aktywność sieci. Kliknij na nazwę kolumny łączne wykorzystanie, by posortował ci procesy i programy według największego użycia łącza. Daj zrzut ekranu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.