x-kom hosting

"naprawa" staruszka

sniper-
utworzono
utworzono

Witam.

Nie wiem czy dobra kat. do tematu wybrałem .. ale wybaczcie ;)

Otóż ostatnio dorwałem "nowy" komputerek ;D

Duron 750

256 sdram

hdd 20gb

zasiłka (bez tutułu) chyba 235W

riva 32mb

Chodzi o to że jak go włączam to przeważnie (niekiedy pika bios 5x) ruszają wszystkie wiatraki, dysk, napędy sie nawet wysuwają ale nie rusza system ... ani te "strony tytułowe" biosu itp ... poprostu jest czarno na monitorze.

Sprawdziłem już zasiłke... podpiąłem dobry z mojego "sprawnego" kompa i nic (tak jak było na starym) ... wiec raczej jest dobry zasilacz ...

(grafika ok .. ale to nie ma znaczenia raczej)

Baterie biosu wymieniłem na używana ale dobrą i nic ...

A i czyściłem zworką CMOS

Aha i jak postoi kilka dni włączam go pod prąd to sam się uruchamia ... nie włączam przyciskiem.

dopiero jak wyczyszczę CMOS to jest ok z włączaniem.

***

Może to coś być z Prockiem ?

Może trzeba coś przy głównej "pogrzebać" ?

W czym może być problem :/

proszę o pomoc ;)

... chce na nim zobaczyć chociaż pulpit.

Pzdr. ;)

piku
komentarz
komentarz

Jeśli pika ci pięciokrotnie BIOS (AMI), oznacza to że masz uszkodzony procesor.

sniper-
komentarz
komentarz

tylko że to pyka nie zawsze .. np dzis z szesc razy go włączyłem i nic nie pikało ... rozumiem ze z prockiem nic sie nie da zrobic bez kupna nowego ?

danielek316
komentarz
komentarz

A pamięć sprawdziłeś??

Jeśli masz możliwość to spróbuj włożyć inna kość pamięci

:)

sniper-
komentarz
komentarz

WIELKI EDIT !!

pika bios 4 razy .. nie 5 ..

sory za pomyłkę ale przed chwilą wyjąłem i włożyłem procka .. włączyłem i piknął 4 razy !! i tj błąd zegara tylko co to oznacza ? ;>

zaraz podepnę moje 512ddr ;)

piku
komentarz
komentarz
błąd zegara tylko co to oznacza ? ;>

Bateria na płycie do wymiany :]

sniper-
komentarz
komentarz

to tak... co do innej pamieci to przeciez ddr nie wjedzie na sd lol ... dzis tego sie spr ale moze po świętach ... jednak gdy od siebie wypiąłem ddr i potem wpiąłem z powrotem przypadkowo nie docisnąłem .. właczam kompa i taka rekajca jak w tym zepsutym... może rzeczywiście cos z pamieciami ... jednak w zesputym mam dwie kości sd i podpinam na zmiane i brak rekacji ....co do baterii to wpiąłem ze swojego dobrego kompa i nic sie nie zmieniło .. ale kupie nową ... ;) jeszcze jakieś idee ? ;) dzięki za poprzednie ;) kupie baterie i załatwię dobre sd ramy i dam znać co i jak ;)

Bateria na płycie do wymiany :]
wymieniłem baterie i nic sie nie zmieniłoo ... znaczy na poczatku jak docisłem ja podczas właczania to załapało i wszytskoe przeszło aż do instalacji windowsa .. dysk wykryło .. ale przerwałem instalacje bo musiałem z dysku coś zgrać przed formatem ... potem drugi raz wpiąłem dysk właczam kompa a tu znowy 4 piski ... i czarno na monitorze .. docisnąłem baterie właczyłem i nic .. dalej pika .. co może byc może jakieś styki baterii albo coś ?;>
Jeśli masz możliwość to spróbuj włożyć inna kość pamięci
ramu jeszcze nie sprawdzalemm ... ale nie wierze w jej zawodność bo przeciez raz sie komp dobrze właczyl i doszło do instalacji windy ...Co radzicie ? :)
Gość
komentarz
komentarz

4x - karta graficzna. Proponuję przeczyścić styki grafiki.

  • 3 tygodnie później...
sniper-
komentarz
komentarz

Witam po dłuższej przerwie.

Pisze bo ostatnio uruchomiłem ten komputer (chyba była grafika nie dociśnięta) ...

włączyłem .. zainstalowałem Windowsa ... nawet sie udało w Sapera pograć ;D

wyłączyłem ... włączam ponownie .. a tu znowu 4 piski ... czarno na monitorze i po 4 piskach sie wyłącza.

jak docisnę palcem baterie to rusza ... tylkoooo teraz dociskanie nie pomaga ... 4 piski i koniec ;> co to może byćććć ? ma ktoś jakieś pomysły ;)

(reasumując: baterie wymieniłem ... procka wypiąłem .. i wpiąłem ... ramy grafa styki wyczyszczone i dociśnięte ... zasiłka ok) chyba tyle ...

proszę o pomoc ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.