x-kom hosting

Dziwne paski podczas gry...

adamradz
utworzono
utworzono

Czesc, wczesniej ten temat zamiescilem w dziale z zasilaczami, lecz teraz tutaj bo wiem juz ze to karta graficzna(na 99% :lol: ). Problem polega na tym ze podczas gry, wszystko jest ok i nagle wyskakuja takie dziwne paski: p2270121qb9.th.png. Nic juz z tym nie mozna zrobic, tylko restart :blink: . Moj komputer to : AGP Radeon 9550 Sapphire, 2600+ AMD Sempron, ASUS K8V-X, 512 MB Ram a zasilka-Modecom Feel II 300W. Wiem ze beznadziejna ale probowalem na Linkworld 430W i tez to samo :angry: . W czym jest problem? Moze to zle stery w karcie(mam obecnie ATI Catalyst 5.6) a moze jakies ustawienia w Catalyscie? :huh: Prosze o pomoc :(

WolfiK
komentarz
komentarz

To się dzieje tylko podczas gier? Jaka temperatura grafy? podkręcałeś ją?

Gość
komentarz
komentarz

Wygląda na zbytnio podkręconą grafikę, jeśli podkręcałeś to odkręć, jeśli nie to karta na gwarancję.

Gość
komentarz
komentarz
Wygląda na zbytnio podkręconą grafikę, jeśli podkręcałeś to odkręć, jeśli nie to karta na gwarancję.

to nie jest wynik zbyt wielkiego podkrecenia kart..................

chyba nie wiesz jak wyglada obraz jak karta jest zabardzo podkręcona.........

weż pożycz karte graficzną od kumpla i zobacz czy dalej tak będzie, jak tak dalej będzie weż pożycz monitor, jak tak dalej będzie to to coś z płyta główna albo prockiem. trzeba tak kombinować bo na ślepo to moża sie bawić w ciu ciu babke : P

myślisz że w sklepach jak robia ?? waśnie tak jak teraz ci powiedziałem wiem bo mój brat pracuje w sklepie komputerowym i jak szuka usterki to tak właśnie robi podmienia poszczególne komponenty i dochodzi powoli do zródła....

adamradz
komentarz
komentarz

karte kiedys podkrecalem ale bezpiecznie i lekko za pomoca ATI Tray Tools, lecz teraz jest odkrecona(chyba, jak to sprawdzic zeby sie upewnic??). Polegalo to tylko na przesuwaniu suwaka z taktowaniem. Dzisiaj postaram sie skolowac karte, zobacze i napisze.

WolfiK
komentarz
komentarz

W evereście powinno być napisane w zakładce procesor graficzny. ale skoro mówisz że było tylko delikatnie podkręcane to przyczyny bym szukał gdzie indziej. Zmierz temperaturę pod obciążeniem grafiki, następnie zainstaluj inne stery(mogą być starsze nawet) jeżeli nadal będzie to samo to być może karta jest uszkodzona.

Gość
komentarz
komentarz
karte kiedys podkrecalem ale bezpiecznie i lekko za pomoca ATI Tray Tools, lecz teraz jest odkrecona(chyba, jak to sprawdzic zeby sie upewnic??). Polegalo to tylko na przesuwaniu suwaka z taktowaniem. Dzisiaj postaram sie skolowac karte, zobacze i napisze.

niee podkrecanie w ati tool sie nie zapisuje na stałe za kazdym razem jak wyłonczysz kompa te ustawienia sie resetuja

ja mam karte w ati tool podkrecana na maxa i ma mtylko artefakty ale zato szybciej chodzi a w Call Of Duty szybkosc gry jest kluczem do wygrania :P

9600 Pro wykrecony 398 @ 505 pamieci 200 @ 260 co mi daje 520 efektywnie :P jak na 9600 Pro to duzooo xDDD jestem z siebie dumny :P

adamradz
komentarz
komentarz

sterowniki juz wgrywalem rozne. najpierw sprobowalem najnowszych z ati.com, potem starych ale podobno najlepszych Catalyst 5.6, jeszcze sprobowalem jakies omegi ale za kazdym razem to samo. obecie mam catalysta 5.6.

amatikulu
komentarz
komentarz

ati i zmora sterowników, ja miałem do niedawna radeona 9800pro i karta podobnie się zachowywała przyczyną były piny w złączu d-sub, na karcie było jeszcze dvi zakupiłem tylko przejściówke na d-sub i po kłopocie, jednak karte i tak zmieniłem

adamradz
komentarz
komentarz

wlasnie zalaczylem moja stara karte GeForce 4 MX 440. Zainstaluje tylko stery i napisze czy ciagle dzieje sie to samo.

Gość
komentarz
komentarz
chyba nie wiesz jak wyglada obraz jak karta jest zabardzo podkręcona.........

Właśnie, że wiem co się działo jak podkręciłem mojego 8600gt do taktów 800/1100, reset i takie paski.

Gość
komentarz
komentarz
Właśnie, że wiem co się działo jak podkręciłem mojego 8600gt do taktów 800/1100, reset i takie paski.

ohh takk ?? pokaz screna ?

troche dziwne... twoja karta chodzi na v-modzie i na taktach 800 i 1100 dziwna sprawa ..... xDDDD

adamradz
komentarz
komentarz

wgralem te stery do tego geforce'a ale najwyrazniej ta karta nie radzi sobie z ta gra(nba live 2005). Albo komputer staje w miejscu, albo postacie w grze sa znieksztalcone do bolu, albo sa takie paski, ale nie chodzi mi o te co byly wczesniej tylko takie z ktorymi gra chodzi, pionowe, szare. stery wgralem 61.77.

ar2d2
komentarz
komentarz

mialem kiedys ten sam problem.

jak zainstalowalem stery z plyty dolaczonej do grafy bylo ok

ale jak zaktualizowalem do najnowszych to wlasnie sie to pojawilo

to moze zlacza monitor-grafa

Gość
komentarz
komentarz
wgralem te stery do tego geforce'a ale najwyrazniej ta karta nie radzi sobie z ta gra(nba live 2005). Albo komputer staje w miejscu, albo postacie w grze sa znieksztalcone do bolu, albo sa takie paski, ale nie chodzi mi o te co byly wczesniej tylko takie z ktorymi gra chodzi, pionowe, szare. stery wgralem 61.77.

odpal jakaś stara gierke np. call of duty 2 na dx 7 i wsszystko na low jak tak dalej bedzie szukaj dalej źródła : )

może uszkodziło ci sie złącze AGP ?? spróbuj na swoim radeonie u kolegi włonczyć jakaś giere ...

adamradz
komentarz
komentarz

wlasnie, nie mam tej plytki ze sterownikami co dostalem z karta. Jest jakis sposob zeby sie dowiedziec jakie to byl sterowniki?

spaidi
komentarz
komentarz

Ja mam radeona 9200pro i u mnie tez się tak działo po wgraniu nowszych lub tez najnowzszych stwerownikow takze propnuje nadmienic pliki po prostu z plyty do folderu ati u mnie pomoglo.

adamradz
komentarz
komentarz

ale problem jest w tym ze ja nie mam tej plyty co dostalem z karta.Dzisiaj juz jestem przekonany na 100% ze to moja karta graf.. Wmontowalem ja ponownie, po tym jak probowalem na mojej starej karcie GeForce MX 4 440 odpalic, i na sam start na pulpicie pojawilo sie cos takiego: p3200121ex9.th.jpg. To nie pojawialo sie na tym GeForce wiec to wina mojego Radka 9550. Tylko pytanie: czy da sie to naprawic czy trzeba po prostu kupic nowa karte? :blink:

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Mi się tak czasem dzieje, po prostu minimalizuję (alt+tab) i przywracam grę. Też mam radeona <_<

adamradz
komentarz
komentarz

probowalem juz tego i nic sie nie dzieje po nacisnieciu alt+tab. u mnie zdarza sie to zawsze a nie czasem!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.