x-kom hosting

Temperatury PC

Rasta20
utworzono
utworzono

Chcial bym sie dowiedziec czy temperatury w moim PC sa wlasciwe

Procesor Intel Pentium 4 3.0ghz z chlodzeniem ARCTIC COOLING SUPER SILENT 4- temp. 71 C

Grafika GF 6200 z pasywnym chlodzeniem - Temp. 62 C

Dysk Twardy Seagate baracuda 120 gb ATA-Temp 40 C

Temperatury sprawdzalem za pomoca everesta

Lewy12
komentarz
komentarz

Tem. dysku i karty może być natomiast tem. procesora jest stanowczo za wysoka.Zmień paste na procku na nową.

nokia
komentarz
komentarz

Czy temp. procka jest w stresie?

Jeżeli tak, to nie jest tragicznie; jeżeli jest w iddle to bardzo wysoka temp;

Rasta20
komentarz
komentarz

Wszystkie temperatury sa mierzone w iddle. Na procku niedawno zalozylem wyzej wymienione chlodzenie natomiast pasta to zalman ( modelu nie pamietam ale to ta z pędzelkiem)Moze zle nalozylem paste po swietach naloze na nowo i powiem co i jak

WolfiK
komentarz
komentarz

Najlepiej mierzyć temperatury w stresie w evereście... Jaki masz rdzeń procesora? ja po OC 3Ghz@3.8Ghz w stresie temperatura wynosi około 61-62 stopni. Być może nałożyłeś zbyt grubo pastę termo.. (zasada złotego środka ;)) Co do grafiki to też można się przyczepić.. 6200 to raczej chłodna grafa i temperatura raczej nie powinna przekraczać 50 stopni. Jeżeli nie planujesz w przyszłości zmiany kompa to proponuję wymianę chłodzenia na jakiś wiatraczek (nie musi być od razu to chłodzenie za 50 zł) Z temperatur wynika że masz niezły zaduch w obudowie ;) wiatraczek z tyłu obudowy (wyciąga powietrze) i z przodu na dole(wciąga) to koszt 20 paru złotych a miałbyś spokój z temperaturami.

Rasta20
komentarz
komentarz

Rdzen procesora to prescott. Z przodu nie mam miejsca na wentylator poniewaz obudowa mi nie pozwala :( Natomiast mam miejsce na górze i mam tam zalozony REVOLTEC AirGuard TC i z tylu taki sam. Dzisaj sprawdze i ewenualnie zmienie zeby z tylu wyciagalo a na gorze wciagalo powietrze.

Lewy12
komentarz
komentarz

zdejmij chłodzenie i załóż jeszcze raz.

WolfiK
komentarz
komentarz

Presscot- w sumie to te procki grzeją się jak ch***ra ale jak na moje oko to i tak ciut za wiele bez OC. zmień pastę i daj znać co z tego wyszło.

Sonido
komentarz
komentarz

Pamiętaj, aby nałożyć cienką watstwę pasy teomprzewodzącej, max 1mm. No i najlepsze pomiary będą oczywiście jak się pasta wygrzeje, czyli po ok. 150h.

snip91
komentarz
komentarz

1mm ? To jest gruba warstwa :) Grubość ma być mniej więcej taka jak kartki papieru.

Sonido
komentarz
komentarz

No tak w cudzysłowiiu ten milimetr ;) toż chyba wiadomo, że na proca nie nałożymy tyle pasty ile masła na chleb.

Najlepiej cieniutką warstewkę uzyskać poprzez nałożenie małej ilości pasty i jej rozprowadzenie po całej powirzchni, ewentualnie trochę jej dokładając, gdy zostanie jakieś czyste pole.

Gość
komentarz
komentarz
Chcial bym sie dowiedziec czy temperatury w moim PC sa wlasciwe

Procesor Intel Pentium 4 3.0ghz z chlodzeniem ARCTIC COOLING SUPER SILENT 4- temp. 71 C

Grafika GF 6200 z pasywnym chlodzeniem - Temp. 62 C

Dysk Twardy Seagate baracuda 120 gb ATA-Temp 40 C

Temperatury sprawdzalem za pomoca everesta

Temperatura na procku i grafice jest zdecydowanie za duza a na dysku twardym jest jak najbradziej prawidłowa!!!!!!!!!

Ps.Dopuszzczalna temperatura to 60 C aha i pilnuj zeby nie było powyzej 50 C ja na dysku ma 30-40 a na procku 56 i myśle nad kupieniem lepszego chłodzika a na grafice mam 30 i kupuje wiatrak na grafike bo mam sam radiator!!!

Rasta20
komentarz
komentarz

Nalozylem ponownie paste na procka i obrucilem wentylator z tylu obudowy poniewaz wdmuchiwal powietrze tak jak na gorze. Temperatury spadly drastycznie :)

Na procku w iddle 49 C na dysku 35 C i na grafice 53 C. Teraz chyba wszystko jest w porzadku :) Dzieki all za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.