x-kom hosting

Wyciszanie dysku i zasilacza!

Kosmoj
utworzono
utworzono

Czytalem wiele informacji o wyciszaniu kompa, ale zadna nie byla satysfakcjonujaca mnie:D

Chodzi mi o wyciszenie dysku twardego i zasilacza, poniewaz sa dosyc glosne. Dysk to Seagate, wiec wiadomo, ze bedzie go slychac, ale chodzi mi o jakies wyciszenie inne niz "powiesić na gumce od majtek"xDDD

Zasilacz jest to Ever Silver 480 W.

W zasilaczu wiatraka nie slychac wcale, denerwuje mnie dzwiek "takiego jakby prądu" xDD

Czy znacie jakies dobre metody wyciszania tych podzespołów.....niestety nie mam teraz kasy na jakies zmiany itp, chodzi mi o cos domowego lub taniego max. 50zł

Prosze o odp;)

piku
komentarz
komentarz
W zasilaczu wiatraka nie slychac wcale, denerwuje mnie dzwiek "takiego jakby prądu" xDD

Tego buczenia nie wyeliminujesz, każda przetwornica buczy :) A co do dysku to możesz powiesić go na owej gumie od gaci :D Możesz mu zbudować kieszeń z grubego korka, byle zapewnić mu chłodzenie jakimś cichym wiatraczkiem. Do tego wyizolować od obudowy gumą.

Kosmoj
komentarz
komentarz

ok, ale taka "kieszen z korka" mialaby sie znajdowac na spodzie obudowy?? slyszlem tez o wkladaniu korka lub pianki miedzy dysk a obudowe(z boku) ale wydaje mi sie to glupie, bo miejsce na dysk w obudowie jest raczej na styk dopasowane;P

Czyli raczej nie ma zlotego srodka na calkowite wyciszenie PC-ta.....;P caly dzien dzisiaj szukam artykulow w necie i nie znalazlem nic co by mnie satysfakcjonowalo;PP

Tak w zasadzie nie jestem jakims swirem, ze nie moge slyszec zadnego szmeru, ale jak zmienilem chlodzienie GPU dzisiaj i zmienilem napicia wiatrakow na 5V oraz dalem CPU na 1000RPM to jakos tak chcialbym wyciszyc kazda czesc.....xDDD

ale chyba dam sobie spokoj bo i tak teraz nie ma porownania do dnia wczorajszego:D

DjConrado
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to wszystkie skomplikowane sposoby są do bani ;).

Ja mam dysk na ręczniczkach papierowych i dysku prawie nie słychać.

Sonido
komentarz
komentarz

Kosmoj, jeżeli nie chcesz nic kupować to może warto czymś dysk obłożyć, a przynajmniej w miejscach styku z obudową (tzn. boki dysku). Spróbuj z tymi ręcznikami papierowymi ;)

technics
komentarz
komentarz

Dysk odkręć z pudła i połóż na gąbkę, lecz wtedy nie przenoś i nie przesuwaj komputera... Do zasilacza wsadź wiatrak 12cm powinien chodzić ciszej od (o ile masz) 8cm... Polecam coś pentagramu, taki wentylator za 16zł ma tylko 18/22 decybele

piku
komentarz
komentarz

Dysk wyciszysz o połowę izolując go od obudowy. I tu każdy pomysł dobry - korek (ale nie pchasz do 3,5", ale dopasowujesz sobie w zatoce 5,25"), położenie na gąbce, obicie gumą :P

Kosmoj
komentarz
komentarz

czyli jakby dysk byl z obu stron oblozony korkiem, guma itp a pod spodem jakas gabka, to jak bedzie z chodzeniem.

Mam na gorze polozyc jakis stary radiator albo wentyl, czy dysk sam odprowadzi cieplo??

Bo na przednim panelu mam wiatrak 12x12 puszczony na 5V i on troche chlodzi ten dysk mimo wszystko, a jak bedzie na gorze to nie bedzie sie przegrzewal.....;/

I czy jakbym dal dysk w zatoce 5,25 to mam go jakos przykrecac, przywiązać, czy zostawic luzem (wolabym nie;P)

piku
komentarz
komentarz
czy zostawic luzem (wolabym nie;P)

Daleko nie ucieknie, w końcu jest na smyczy ;) znaczy kablu. U mnie dysk sobie leżał ot tak przez długi czas i nic mu nie było. Ale jak sam widzisz, odwieczny dylemat - wydajność (w tym i hałas) albo cisza. Oczywiście jeśli obłożysz dysk korkiem, zmiejszy się przewodnictwo cieplne, czyli jak się można domyślić, twardziel będzie cieplejszy. Są specjalne radiatory montowane na górę dysku, są także specjalne wentylatory mocowane na jego spodzie, możesz też sie pobawić w zamontowanie zwykłego wiatraka przed dyskiem w zatoce 5,25".

technics
komentarz
komentarz

Najlepszy sposób to gąbka, połóż go na gąbce. Kiedyś jak miałem dysk 20GB! to o miał fabrycznie gume :P Gdy będziesz chciał wyciszyć go gumą/korkiem, to licz sie z wysoką temperaturą i możliwością spalenia dysku :blink:

swirek
komentarz
komentarz

Idz do sklepu z hydraulika. Kup kilka plaskich, gumowych uszczelek (wygladaja jak podkladki pod sruby, ale sa z gumy). Odkrec dysk od obudowy i tam gdzie sa sruby podloz uszczelki. Przykrec dysk. Jesli chcesz isc jeszcze dalej to zamien sruby plastikowymi kolkami. Uszczelki maja rozne grubosci, wiec sobie to wszystko zaplanuj. Przy zamianie srub na kolki proponuje kupic troche grubsze uszczelki zeby dysk miedzy nimi byl "scisniety" w obudowie, a kolki beda go podtrzymywac zeby nie spadl :) pozdr

Kosmoj
komentarz
komentarz

no to chyba kupie kilka uszczelek i je podloze miedzy dysk a bude, to mi najbardziej odpowiada (pewnie bedzie problem, zeby wcisnac tam gume ale jakos sie zrobi xDDD (chodzi mi oczywiscie o zwykle przykrecenie dysku na swoim miejscu, lecz z uszczelkami;])

PS. czyli juz nic w kompie raczej nie wycisze, bo mówicie, że zasilacz musi wydawac z siebie glos oraz napedy DvD ktore potrafia niezle pobuczec jak jest plytka:D

A znacie jakis sposob na wyciszenie napedów/nagrywarek Cd/DvD ?? bo tez moglo by sie przydac xDDD

Sonido
komentarz
komentarz

Mam gdzieś na dysku jakiś program do wyciszania DVD-RW. Jak zajadę do domu to Ci podeśle (jeśli znajdę) ;)

Poza tym dla mnie najlepszym sposobem na ich wyciszenie jest po prostu ograniczone ich używanie, tylko w ostateczności, tzn. chodzi mi o to, że odpalam wszystko bezpośrednio z dysku. Mi osobiście nagrywara służy do zgrania czegoś raz na jakiś czas na dysk i wypalenie płyt, dlatego na poziom generowanego hałasu nie narzekam, a jak już trzeba coś wypalić to "przecierpię" te 4 minuty :mruga:

Kosmoj
komentarz
komentarz

tez kiedys mialm cos takiego ale to dawno temu bylo.......;P

jak znajdziesz to pedeślij nazwe i powiedz, czy daje to cos na ciszy czy to tylko taka "zabawka" bo nie chce zasmiecac sobie kompa;P

piku
komentarz
komentarz
A znacie jakis sposob na wyciszenie napedów/nagrywarek Cd/DvD

Nero DriveSpeed - http://www.instalki.pl/programy/download/t..._DriveSpeed.php

Po prostu ustawia maksymalną wartość odczytu dla napędu (regulujesz osobno dla CD i DVD). Żadna zabawka i wystarczy obniżyć prędkość odczytu CD do 24x żeby napęd był niemal niesłyszalny :)

Kosmoj
komentarz
komentarz

dzieki pobawie sie i ciekawe czy to cos da...tzn bedzie sicho, ale czy plyty beda dzialac normalnie??:D pewnie troche wolniej ale zobacze jak mi to bedzie przeszkadzac to zmienie na normalne wartosci czyli na max:D ale jak bedzie git to sie bede cieszyl cisza w pokoju:D

tazman
komentarz
komentarz

Z dyskiem seagatea to będzie problem gdyż z natury jest głośny, ale z innymi rzeczami

możesz zainwestować w chłodzenie wodne i maty wyciszające, ale sam pewnie wiesz jak to działa ?

Kosmoj
komentarz
komentarz

Tak wiem jak to działa (w praktyce nie wypróbowałem jeszcze wielu rzeczy ale wiem na jakiej zasadzie dzialają...;P)

Niestety nie dysponuje funduszami na WD, maty za ok. 100zł teraz narazie nie, bo kupilem wlasnie Zalmana VF700 CU, a idzie wiosna i musze kupic nowy rower, bo ze starego nic nie zostało (ma 7 lat i jest gratem juz;P).

Wiec jak narazie to moge wydac na wyciszenie jakies drobne rzedu 50zł. Kupie te uszczelki miedzy dysk a obudowe, a potem zobacze co jeszcze mi to glowy przyjdzie;P

Sonido
komentarz
komentarz

Dokładnie chodziło mi o ten program, który podał piku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.