x-kom hosting

Kali Linux

TheKompisPL
utworzono
utworzono

Cześć, mam taki problem ze nie chce się zalogować mi na konto Wyskakuje bląd "to nie zadziałało,Proszę spróbować ponownie", co mam zrobić ?

Matematyk0
komentarz
komentarz

Jeżeli to pierwsze logowanie, użyj nazwy użytkownika root, hasło root. Jak nie zadziała, instrukcja niżej.

 

Jeżeli nie, zaloguj się na konto root, wejdź w menu użytkowników (przycisk do wyłączania - root - Ustawienia kont (Account Settings), tam wybierz swoje konto i zmień hasło.

 

Jeżeli nie znasz hasła dla konta root, możesz spróbować zresetować hasło:

  • kiedy pojawi się ekran wyboru systemu, wybierasz Zaawansowane opcje Kali GNU/Linux (Advanced options for Kali GNU/Linux)
  • wybierz wersję z recovery mode na końcu i naciśnij E
  • wyświetli się sporo, sporo linijek - w trzeciej od końca linijce zmień ro single na rw single i dopisz na końcu linijki init=/bin/bash
  • naciśnij F10, komputer uruchomi się ponownie i wyświetli się kolejne sporo napisów
  • kiedy nowe napisy przestaną się pojawiać, wpisz passwd root i naciśnij enter, następnie podaj nowe hasło, wpisz je jeszcze raz i uruchom ponownie komputer, wpisując Exit
  • zaloguj się na konto root z ustawionym przez siebie hasłem i instrukcja wyżej

Mam nadzieję, że pomogłem, chociaż sam z jakimkolwiek Linuxem miałem do czynienia tylko 3 razy - i był to właśnie Kali :P

TheKompisPL
komentarz
komentarz

Mógłbyś nagrać to np na yt i mi podesłać linka xd?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.