x-kom hosting

UEFI nie widzi pendrive z Ubuntu

Bruce666
utworzono
utworzono

Witam

Mam dość nietypowy problem, a mianowicie:
Nie mam aktualnie komputera z Windowsem, mam jeden z systemem macOS, a drugi bez systemu. Sprawa wygląda następująco:
Pobrałem ze strony Ubuntu najnowszą instalkę 16.04.2, a następnie wgrałem przez Unetbootin na pendrive sformatowany w exFAT - macOS ma problemy z FAT32, a UEFI nie wykrywa HFS+. 

Moja płyta główna to ASRock Z97 Pro3, wersja ASRock UEFI 1.80.

 

W UEFI jak podpinam pendrive to komputer nie widzi pendrive jako UEFI:cos tam,  a jeśli wybiorę USB:cos tam, to mam komunikat w stylu "Insert proper boot device".

Pendrive to Sandisk Extreme 16GB USB 3.0, podpinałem go do wszystkich portów w komputerze, bez skutku. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobic? 

jokerblitz
komentarz
komentarz

Spróbowałbym w tym "bez systemu" wyłączyć UEFI, puścić w Legacy, jak ruszy boota Ubuntu, to i tak instalator zmieni ustawienia BIOS-u na prawidłowe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.