x-kom hosting

Jak na nowo wgrać system na laptopie Acer? Nie działa F10. Coś w BIOS?

dimiC
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym wgrać na laptopie Acer system od nowa, ale niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałem skrótu ALT + F10 podczas włączania systemu, ale niestety nie działa. Dzięki klawiszowi F2 udało mi się wejść w BIOS, ale nie widzę tam niczego związanego z recovery... Mógłby ktoś pomóc? Model laptopa: e1-521-e304g50mnks, system windows 8 

Youki
komentarz
komentarz

A grzebałeś coś przy układzie partycji na dysku?

a1996
komentarz
komentarz

Pewny jestes ze masz partycje odzyskiwania uzyj botowalnego linuxsa. Np ubuntu odpali sie z plyty ibedziesz mogl sprawdzic co z partycjami

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

dimiC
komentarz
komentarz

Laptop nie jest mój, nic przy nim nie grzebałem i jestem trochę zielony w temacie. Mógłby ktoś z was napisać co konkretnie zrobić?

dimiC
komentarz
komentarz

Nikt nie jest w stanie pomóc?

a1996
komentarz
komentarz

Przeciez ci napisalem

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
dimiC
komentarz
komentarz

Niestety mam nawet problem z odpaleniem instalacji systemu... Ustawiam wszystko w Biosie, a instalacja nie odpala się ani przez pendrive'a ani płytę. Ktoś wie w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż jak to ustawiasz, ustawienia oczywiście zapisujesz?

dimiC
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, wkładam płytkę do stacji dysków, restartuję komputer, wchodzę w BIOS, a tam: 

 

 


20170319_150417.thumb.jpg.0d1817dce114b6584343d7833376c795.jpg
 

 

 

Następne: 

 

 


20170319_150433.thumb.jpg.411ccb8eddfe8989172aea4bc095dfc4.jpg
 

 

 

Potem: 

 

 


20170319_150512.thumb.jpg.1196e1c96c1cf520b45ded4fe206e08b.jpg
 

 

 

Zapisuję, potem F10, potwierdzam, komputer się resetuje i uruchamia się jakby nigdy nic. Płytka sprawdzona na innym komputerze i nie ma z nią problemów. Coś robię źle? @Youki, byłbyś w stanie pomóc?

 

 


20170319_150543.thumb.jpg.ad99055a3fa817e00ebe5a29833f135a.jpg
 

 

Edytowane przez dimiC
dimiC
komentarz
komentarz

Naprawdę nikt nie potrafi podpowiedzieć co może być nie tak? :( 

a602820922
komentarz
komentarz

Próbowałeś ESC F8 F10 F12 podczas uruchamiania

 

Najczęściej spotykane klawisze

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
dimiC
komentarz
komentarz

No tak, ale w jakim celu miałbym ich użyć? F12 przechodzę do wyboru z czego ma bootować, ale nie ma tam opcji z płyty... 

a602820922
komentarz
komentarz

Właśnie to chciałem zapytać dalej

A płyta instalacyjna oryginalna czy nie?

Jak nie to być może źle nagrane.

Masz możliwość utworzenia usb instalacji Windows?

Może znajomy ci to zrobić

 

Ewentualnie spróbuj jeszcze zmienić boot mode z UEFI na LEGACY lub auto - nie wiem co tam jest do wyboru

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
dimiC
komentarz
komentarz

Płyta oryginalna, próbowałem odpalić na innym komputerze i jak najbardziej działa. 

Tak, mam możliwość utworzenia instalacji USB, próbowałem już tego i niestety nic to nie dawało... Chyba, że źle to wykonywałem. 

a602820922
komentarz
komentarz

Utwórz obraz .iso twojego dvd i następnie możesz spróbować utworzyć usb z Windows za pomocą np RUFUS.

Później wkładasz usb do komputera i włączasz, podczas uruchamiania klikasz F12 i wybierz USB jako boot

Powinno pójść

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
dimiC
komentarz
komentarz

Nagrałem ISO na pendrive'a, spróbowałem odpalić na laptopie i nadal nic... Zrobiłem to na swoim stacjonarnym i normalnie czyta. Nie rozumiem tego laptopa :( 

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Próbowałeś wyłączyć Secure Boot ? Obraz systemu nagraj  na pendrive  MediaCreationTool

Edytowane przez Gawel
  • Dobra wypowiedź 1
karol17
komentarz
komentarz

A zmieniałeś w Boot mode z Uefi na Legacy support ? 

  • Dobra wypowiedź 1
a602820922
komentarz
komentarz
A zmieniałeś w Boot mode z Uefi na Legacy support ? 

Była już ta podpowiedź.


Sent from my SM-N920F using Tapatalk

  • Dobra wypowiedź 1
karol17
komentarz
komentarz
2 minuty temu, a602820922 napisał:


Była już ta podpowiedź.


Sent from my SM-N920F using Tapatalk
 

ups sorry nie zauważyłem :) 

  • Dobra wypowiedź 1
a602820922
komentarz
komentarz
Nagrałem ISO na pendrive'a, spróbowałem odpalić na laptopie i nadal nic... Zrobiłem to na swoim stacjonarnym i normalnie czyta. Nie rozumiem tego laptopa  

Może zacznij od początku Czyli reset biosu. Najlepiej poprzez wyjęcie baterii na kilka minut.

Później ja bym wymontowal dysk i pdpiol pod inny komputer aby sprawdzić co jest na HDD i test hdd.

Później gdy wszystko miałbym zrobione z tym hdd to zrobił bym format.

Wkładasz do laptopa i próbujemy instalacji jeszcze raz.

W ekstremalnych sytuacjach można próbować zainstalować Windows na innym komputerze na wskazany przez nas dysk z tym że nie uruchamiamy komputer tylko wkładamy dysk do laptopa i tam uruchomić.

Operacja ta może zadziałać a może nie. Z win 10 większe szanse są.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

  • Dobra wypowiedź 1
dimiC
komentarz
komentarz (edytowane)

Udalo mi sie odpalić bootowane systemu ktory chcialem zainstalowac (win7), ale teraz nie wiem ktora partycje wybrac, bo instalator nie chce mi pozwolić na instalacje na dysku 0 i partycji 4. Na komputerze aktualnie jest win 8. Jak sobie z tym poradzic? ec4736d78139cbe3b25f92176112bad6.jpg

d6c73e80a07c85a0b09d486ef700fabb.jpg

Na kazdym z dyskow jest informacja, ze partycja ma styl partycji GPT i nie mozna zainstalowac na niej systemu

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Problem rozwiązany, usunąłem wszystkie podane wyżej partycje, utworzyłem dwie nowe, jedną na system, resztę na pliki i instaluję win 7. Problem rozwiązany, dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie. Temat do zamknięcia!

Edytowane przez dimiC
Gawel
komentarz
komentarz

Musisz je wszystkie usunąć potem instalator sam utworzy je od nowa.

Wysłane z Lenovo YOGA 3 przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
dimiC
komentarz
komentarz

Już system się instaluje :) Dziękuję Ci, bo to Twoja sugestia pomogła odpalić bootowanie. Dobrej nocy, cześć!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.