x-kom hosting

PC a przelot samolotem

Weakness
utworzono
utworzono

Witam, jako że jestem nowy nie mam pewności czy aby na pewno wybrałem dobry dział. W razie czego prosiłbym o przeniesienie, dziękuję :) Teraz do rzeczy. Za tydzień wylatuję razem z partnerką do Anglii (Londyn) z Katowic-Pyrzowic. Lecimy linią WizzAir. Chciałbym się spytać czy ktoś z was kiedykolwiek przewoził standardowego PC`ta? Byłem na lotnisku, pytałem, powiedziano mi że śmiało może być zarejestrowany jako bagaż podręczny, tylko czy podczas prześwietlania nic nie ulegnie uszkodzeniu? Był ktoś kiedyś w takiej sytuacji? Dodam, że wolałbym uniknąć rozkręcania go na detale, skoro może być bagażem podręcznym to lepiej w całości :) Dzięki za każdą odpowiedź, miłego popołudnia!

piku
komentarz
komentarz

Nic mu się nie stanie. Prześwietlarki do podręcznego nie mają zazwyczaj dużej mocy. Te mocniejsze, do walizek też mu nic nie zrobią.

Weakness
komentarz
komentarz

@piku piszesz z doświadczenia? Dodatkowo mam pytanie trochę już nie na temat samego pcta. Odnośnie linii WizzAir, czy skrupulatnie sprawdzają wielkość bagażu podręcznego czy przymykają oko na delikatne różnice?

piku
komentarz
komentarz

Woziłem lapka w podręcznym i w głównym. Wizzem nie latałem, za to latałem Ryanem, więc też taniochą. Nie było mocnych restrykcji co do bagażu. Raz czy dwa przekroczyliśmy bagaż główny o jakieś kilka kilo i nie było problemu. Widziałem jak ludzie pakowali na pokład wielkie torby i plecaki jako podręczny. Ja w podręcznym woziłem zazwyczaj plecak z lapkiem, dwoma-trzema aparatami, akcesoriami i pomniejszymi pierdółkami. Całkiem prawdopodobne że i z WizzAir będzie podobnie - lepiej zadzwoń na infolinię i się dopytaj (ostatnio leciałem dwa lata temu - 2015, mogło się coś zmienić od tego czasu). Oczywiście nie należy przesadzać w myśl zasady że "jak już spakowałem to nie mogą mnie cofnąć". Z elektroniką jest tak że przeważnie wszystko przechodzi przez osobną kontrolę w osobnych tackach - o to nie ma się co bać, ale na paru lotniskach wszystko szło przez rentgena i nic się nie psuło. Nawet jak przewoziłem tak delikatne rzeczy jak materiały światłoczułe (slajdy i filmy analogowe do aparatu) to nic się nie działo przy prześwietlaniu. Aha, przy bramkach trzeba być szybkim - im mniej gratów wieziesz, tym lepiej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.