x-kom hosting

Czestotliwosc odswiezania

johnson
utworzono
utworzono

Mam pytanie co to jest czestotliowsc odswiezania? Ostatnio nudzilo mi sie i chcialem zmienic czestotliowsc odswiezania ale w koncu nic nie zrobilem bo nie chcialem czegos spierdo... Do czego to odswiezanie sluzy? Jak ustawic zeby monitor dobrze dzialal. Czy jak ustawie na maxa to poprawi mi sie jakosc? Czy przeciwnie pogorszy sie?

kszyhu87
komentarz
komentarz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotl...9Bwie%C5%BCania

powiem tyle - im większa tym lepsza.

im mniejsza czestotliwosc tym bardziej szkodzi twoim oczom.

aktualnie na 17 calowym monitorze mam 85hz - 1024x768

wczesniej na 22 calach miałem 100hz przy 1280x1024

pozdro

johnson
komentarz
komentarz

O to dobrze wiedziec bo mam wade wzroku. Dzieki zapmnialem o wikipediiU mnie w sterownikach mozna tylko do 75, wzielem tyle i tylko obraz mi sie w prawo przesunal i rozciagnalU mnie w sterownikach mozna tylko do 75, wzielem tyle i tylko obraz mi sie w prawo przesunal i rozciagnal

Kosmoj
komentarz
komentarz

wez na monitorze przycisk autoselect i bedzie git

amatikulu
komentarz
komentarz

jesli to crt to natywne odświeżanie mozna ominąć i wycisnąć nawet 120hz, jest róznica

dar55
komentarz
komentarz

jeżli LCD to 60

amatikulu
komentarz
komentarz

przy lcd lepiej nic nie robić, niech bedzie default

airdamien23
komentarz
komentarz

Nie robiąc nowego tematu chciałem się spytać

Mój monitor to 19" LCD Samsung 931 BW Wide i mam takie częstotliwości odświeżania 59 Hz, 60 Hz i 75 Hz.

Ktory mam wybrać aby obraz był najlepszy.

Na pewnej stronie czytałem że czas reakcji bardzo mały (kilka - kilkanaście ms) w moim monitorze mam 2ms to warto ustawić na wyższą.

Czy to prawda ?

snip91
komentarz
komentarz

Ja mam na swoim Samsungu 70 Hz, mogę dać 75, ale przy 70 jest OK. U ciebie dałbym 75 Hz.

miskiewicz4343
komentarz
komentarz (edytowane)

skasowano

Edytowane przez miskiewicz4343
FrogsterPL
komentarz
komentarz
jesli to crt to natywne odświeżanie mozna ominąć i wycisnąć nawet 120hz, jest róznica

Powinna być w ustawieniach zaznaczona opcja "Ukryj tryby, których ten monitor nie może obsłużyć", bo jak się ustawi zbyt dużą częstotliwość odświeżania przy danej rozdzielczości to można zrąbać monitor...

Wtrace sie apropo tego:

powiem tyle - im większa tym lepsza.

im mniejsza czestotliwosc tym bardziej szkodzi twoim oczom.

to sie tyczy lcd czy crt czy jednego i drugiego?bo mam lcd i nie wiem czy moge jakos pomoc oczom

To się tyczy CRT, ale zwróć uwagę na to, co napisałem wyżej. Co do LCD, ciężko powiedzieć, bo tryb domyślny to prawie zawsze 60 Hz i jest jak najbardziej odpowiedni. Jeśli tak masz, to nie trzeba nic zmieniać.

Kosmoj
komentarz
komentarz

a ja mam LCD 15' i mialem ustawione 60Hz, ale zmienilem sobie na 75Hz, czy to dobrze czy zle??

kszyhu87
komentarz
komentarz

Matryce LCD są inaczej zrobione i całkiem inaczej oddziałuje na oczy (na naszą korzyść)

Nie szkodzą na tyle żeby zmiana czestotliwosci dawała jakieś różnice.

Nawet podczas kupna LCD nie podaje się tych parametrów,

co w przeciwienstwie do zwykłego ekranu kineskopowego.

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam CRT 17cali (rozdzielczość 1280x1024) i odświeżanie 120Hz (max. obsługiwane to 160Hz, ale pomiędzy 120 a 160 nie widzę różnicy, więc po co katować monitor)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

:P+sob, 22 mar 2008 - 11:31-->

CYTAT(Ja :P @ sob, 22 mar 2008 - 11:31)
Ja mam CRT 17cali (rozdzielczość 1280x1024) i odświeżanie 120Hz (max. obsługiwane to 160Hz, ale pomiędzy 120 a 160 nie widzę różnicy, więc po co katować monitor)

To niezłego bydlaka masz :D Mój przy 1024x768 obsługuje maksimum 85 Hz (używam 75 Hz) ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.