x-kom hosting

Regulator obrotów

DucK
utworzono
utworzono

Czy regulator obrotow moze wydawac jakies dzwieki? mam regulator obrotow, ktory wmontowany byl juz do obudowy przy zakupie, mozliwe ze straszny szajs, na najnizszych obrotach slychac jakby piszczenie, na najwyzszych tylko szum wiatraka. Jak spowalniam wiatrak recznie to nie slychac tego pisku, jest on tylko gdy uzywam regulatora. wiatrak wymienilem i ta sama sytuacja : <

wiatrak nie przenosi praktycznie zadnych drgan na obudowe.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakiej firmy jest to regulator ?

Sonido
komentarz
komentarz

Jaką masz budę i kontroler obrotów? Bo jak to już ktoś wcześniej na tym forum napisał: "z fusów nie wywróżymy". :haha: :mruga:

technics
komentarz
komentarz

Regulator obrotow jest to zwykly potencjometr, wiec on nie moze halasowac, wentylator piszczy poniewaz lozyska na nim sa juz stare, lub/i zakuzone. Lecz gdy spowalniasz prace palcem to dociskasz łopatki wentylatora do calej czesci i nic nie slychac.

DucK
komentarz
komentarz

Wentylator kupilem dzisiaj, stary z obudowy mial rok i dzialal od poczatku glosno. docisk nie ma nic do rzeczy bo gdy dociskam na najnizszych obrotach to nawet jesli wiatrak stanie pisk zostaje. chodzi o ten regulator, moze jest zle zrobiony, nie wiem obudowa to: http://allegro.pl/item326934701__piekna_sh...urier_24h_.html wiatrak wymienilem na revoltec.Pisk to moze zle okreslenie ale nei wiem jak to nazwac, dziwny odglos, ale nie tarcie

Jaką masz budę i kontroler obrotów? Bo jak to już ktoś wcześniej na tym forum napisał: "z fusów nie wywróżymy". :haha: :mruga:
Nie jestem w stanie powiedziec co to za kontroler, byl poprostu w budzie : )
ambas
komentarz
komentarz
Regulator obrotow jest to zwykly potencjometr

Najczęściej w regulatorach obrotów są zamontowane nie tylko same potencjometry ale również stabilizatory napięcia wraz z kondensatorami, ja jednak wątpię żeby któraś z tych części wydawała piszczący dźwięk.

technics
komentarz
komentarz
Najczęściej w regulatorach obrotów są zamontowane nie tylko same potencjometry ale również stabilizatory napięcia wraz z kondensatorami, ja jednak wątpię żeby któraś z tych części wydawała piszczący dźwięk.

Są to części elektroniczne, a nie mechaniczne wiec one wydawać dźwięku nie mogą, a co to takiego "stabilizator napięcia" ? Może chodziło Ci o diody?

ambas
komentarz
komentarz

Stabilizator napięcia - mały układ, który zapewnia stałe napięcie (wiem wiem masło maślane :) ) np. LM317

technics
komentarz
komentarz
Stabilizator napięcia - mały układ, który zapewnia stałe napięcie (wiem wiem masło maślane :) ) np. LM317

Tak jak mówiłem, diody(nie fluorescencyjne), tranzystory;]

DucK
komentarz
komentarz

napsialem, ze nie wiem jak zdefiniować ten dzwiek... poprostu wydaje mi sie ze niec innego nie moze to byc, a podobne dzwieki mozna uslyszec np: w zarowkach tyle ze tam jest to wyraźne brzęczenie, tu jest to odgłos elektroniczny, nie mechaniczny byc moze wlasnie przez zmiane napiecie, bo na tym polega regulacja obrotow, tak jakbysmy zmienili napiecie dostarczane do zarowki - moze spowodowac to np natężenie emitowanych dźwięków

Moze jestem w bledzie co do teorii, ale to napewno ma cos wspolnego ze zmiana obrotow bo probowalem juz wszystkiego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.