x-kom hosting

Rx 460 czy Rx 470?

keymillo
utworzono
utworzono

Cześć,

Mam pytanie odnośnie kart z seri rx-400. Zastanawiam się nad kupnem karty rx-460 w wersji z dodatkowym zasilaniem 6 pin od XFX:

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-460-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-rx-460p4dfg5-985479/
 

albo rx 470 w tej wersji:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-amd-rx-470-oc-4gb-gddr5-256-bit-3xhdmi-dp-box-11256-00-20g-774723/
 

To co mam w kompie teraz:

- Intel Pentium G4560

- 8GB DDR4 2400Mhz

- płyta główna: MSI B250M PRO-VD.

- dysk HDD Seagate Barracuda 500GB 7200
 

+ Monitor z FreeSync
 

Problem w tym, że posiadam zasilacz 350W, ale chyba ma dobrą moc na linii 12V, bo 28A.

https://www.silentiumpc.com/silentiumpc-elementum-e1-si-85-350w/
 

    Prąd wejścia: 200 ~ 240V / 47 ~ 63 Hz / 3,15A
    Obciążalność linii +5V: 15A
    Obciążalność linii +3,3V: 20A
    Obciążalność linii +12V: 28A
    Obciążalność linii -12V: 0.3A
    Obciążalność linii +5VSB: 2.2A
    Max. obciążenie łączne linii +12V: 336W
    Max. obciążenie łączne linii +3,3V i +5V: 95W
    Łączna moc ciągła: 350W
 

Więc do rx 460 chyba wystarczający, ale jak z rx470? Jeśli musiałbym wymienić zasilacz na mocniejszy to jednak nie będę miał tyle kasy, żeby zainwestować w rx 470 i będę musiał zostać przy rx460.
 

Jeśli chodzi o gry, to gram tylko w Dota2, tak naprawdę nie będę grał w nic innego, ale chciałbym uzyskać płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1920 x 1080 w ultra ustawieniach (min 60fps).
 

Patrząc na testy na youtube na mojej konfiguracji z rx 460, to na ultra fps nie spadały poniżej 75, ale testy były wykonywane w sytuacjach gdy na ekranie niewiele się działo, a w teamfightach, gdy używane są różne spelle, to fpsy raczej spadną i chyba sporo.
 

Moje pytanie, czy do gry w dota2 na ultra ustawieniach powinienem zainwestować w rx-470, czy wystarczy rx-460  i czy muszę zmienić zasilacz?

Youki
komentarz
komentarz

Do RX 470 też będzie OK bez OC, ale taniej dostaniesz niereferencyjny model od Gigabyte RX 470 z 3 letnią gwarancją.

RX 460 przy obecnych cenach nie jest zbyt opłacalnym wyborem.

Youki
komentarz
komentarz

Jak do doty to można wziąć coś tańszego, RX 460 2 GB poniżej 500 zł szukaj

 

keymillo
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolega ma taki sam praktycznie zestaw jak ja, tylko kartę graficzną GTX 1050 (ten słabszy bez ti) w dota2 ma włączoną sychronizację pionową, ustawienia na ultra i fps max 60 (monitor 60hz), ale w teamfightach spada mu do 50.

Jeszcze mam dodatkowe pytanie, jeśli będę miał rx460 czy też 470 które obsługują freesync + monitor freesync, to w ustawieniach gry włączam synchronizację pionową czy nie? bo już różne opinie na ten temat czytałem.

Edytowane przez keymillo
Youki
komentarz
komentarz

Raczej włączyć, ale to jak subiektywnie będziesz miał lepsze odczucia.

keymillo
komentarz
komentarz (edytowane)

obawiam się jednak trochę z tym rx 460 bo skoro u kolegi fps spadają do 50 na gtx 1050, to na rx 460, który jest chyba trochę słabszy, spadki mogą być jeszcze większe. Z drugiej strony być może to jest kwestia bardziej procesora niż karty?

i3 6100(porównywalny z G4560) + gtx 1060(porównywalny z rx 470): https://youtu.be/usZ_XzIs2bU?t=8m55s

spadek fps miejscami do 62.

Patrząc na staty z tego video, można chyba wywnioskować, że bardziej obciążany jest procesor niż karta graficzna, bo z tego co widziałem to cpu skakał do 86%, a gpu do 51%.

Tutaj natomiast i3-6100 razem z gtx 750 ti: https://youtu.be/haDqvFkkWb4

gpu jest wykorzystywane praktycznie w 100% i najniższy zanotowany fps to 49.

Biorąc pod uwagę, że rx460 jest jednak wydajniejszy od gtx750ti, a użycie rx 470 w Dota2 pewnie również nie będzie przekraczać 50%, chyba nie opłaca się jednak kupować rx470.

Najtańszy rx460 można dostać za 480 zł:
https://www.morele.net/karta-graficzna-s...0g-1088166

rx 460 + freesync powinien jednak wyglądać dużo lepiej niz gtx750ti, gdzie najniższy fps to 49. Co sądzisz?

Edytowane przez keymillo
Youki
komentarz
komentarz

A kolega ma taki sam CPU tak w ogóle?
 

keymillo
komentarz
komentarz

tak ma taki sam cpu

Youki
komentarz
komentarz

W tej samej rozdzielczości gra, taka sama ilość RAM?

keymillo
komentarz
komentarz (edytowane)

tak wszystko takie same, bo on kupował niedawno kompa i praktycznie wszystko od niego ściągnąłem :D poza monitorem bo już miałem wcześniej z freesync, no i dlatego  kartę graficzną chcę radeona rx  jakiegoś. Rozdzielczość i ustawienia grafiki w grze takie same, jak na tych filmikach z yt.

 

Mam pytanie czy to prawda, że jeśli mój monitor ma odświeżanie 48-75hz (są również beta sterowniki które rozszerzają dolną granicę 35-75hz), to jeśli w grze będę miał więcej niż 75 fps pojawi się efekt - tearing (co można rozwiązać poprzez włączenie v-sync).

 

Korzystalem już z tego na moim laptopie i było ok.

 

ale jeśli fps spadną poniżej 75, to przy włączonym v-sync pojawi się problem - Motion Judder (sluttering?) i tego nie da się niczym zniwelować?

 

Motion Judder chyba ma jeszcze gorszy efekt niż tearing, bo z tego co się dowiedziałem, to fps poniżej odświeżania monitora zostaną obcięte o połowę, czyli np jeśli fps spadnie do 50, to realnie wyświetli mi jako 25.

 

Tylko na moim laptopie nie zauważam tego efektu, mimo, że mam włączony v-sync i  często fps w granicach 40-60 (odświeżanie ekranu to 60hz). Czytałem na jakimś forum, że podobno motion judder jest silniejszy w przypadku kart nvidii, może to dlatego, bo w lapku mam radeona hd 7650M.

 

Jeśli natomiast korzystam z freesync z nową technologią Low Framerate Compensation (LFC), to motion judder jest zniwelowany i na ekranie widzę normalny poziom fps nawet gdy spadnie poniżej 48fps (w tym przypadku brana jest pod uwagę dolna granica freesync monitora).

 

W przypadku doty będzie miało to duże znaczenie bo na rx460 spodziewam się fpsów w zakresie od 50 (może nawet miejscami 45) do 100.
Nawet na gtx 1060 razem z i3-6100 widziałem na yt spadek fps do 62, więc gtx 1050ti (na innym forum sugerowano mi zakup właśnie tej karty) chyba będzie gorszy niż rx460 + freesync z LFC.

Edytowane przez keymillo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.