x-kom hosting

OC Procesora, Blender- CPU Render Test

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Życie byłoby zbyt nudne :P 

Moim największym problemem był downgrade bios'u, bo od wersji bios z którą kupiłem płytę została taka operacja zablokowana i musiałem kupić nową zaprogramowaną kość z wersją 1301, a że wziąłem przesyłkę ekonomiczną czekałem tydzień na nią :(

539
komentarz
komentarz

Downgrade bios nowych mobo asusa w warunkach domowych jest cokolwiek kłopotliwy jak niemożliwy :) 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W przypadku Asusa Z170 Pro Gaming downgrade był możliwy do wersji BIOS z przełomu 2016/2017, ale i tak trzeba było  go flashować z poziomu Windows'a, a nie wbudowanej opcji w BIOS.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno w każdej płycie Asusa posiadającej możliwość aktualizacji BIOS z portu USB można migrować między dowolnymi wersjami BIOS. (gdzieś coś takiego przeczytałem) 

539
komentarz
komentarz

łubudubu łub............................... szynszylku co myślisz o i75820K który na 1.46Vid robi 4.9. Nie wiem jak stabilne to OC nie ja testowałem ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

i7 5820k mocno mi chodził po głowie i bardzo mi się podobał pod względem wydajności, a przy takim pięknym zegarze musi być fajnym potworkiem :) tylko jak takiego stworka schłodzić przy takim napięciu, mimo że lutowany jest??

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodź tu , mój ukochany eksperymentatorze/ekspercie..rzucisz swoim okiem :)

 

29 minut temu, szynszyl1337 napisał:

stworka schłodzić przy takim napięciu, mimo że lutowany jest??

Po pierwsze lutowany , nie lutowany delid możliwy i chłodzenie na golasa. Po drugie i co najciekawsze:

https://www.alphacool.com/shop/-new-products-/21588/alphacool-eisbaer-420-cpu-black?c=21227

i tu mi chodzi ostatnio po mojej pustej głowie :)

 

 

Ludzie jak ktoś ma nowego Ryzena wrzucajcie testy renderu z Waszych maszyn PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Cooler zacny się wydaje, ale pamiętaj jeszcze o predatorku 360 od EK :)
Też bym z miłą chęcią zobaczył jakiegoś ryzenka 

539
komentarz
komentarz

Predator to historia, Swiftech w PL ciężko dostępny, a i tak nowy set jak przyjdzie pora pójdzie pod kompletny LC a nie AIO.

Do tego czasu jednak męczy mnie nie modyfikowanie kompa i tak sobie na to AIO spozieram czule :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

A co rozważałeś biorąc pod uwagę nowy set??
threadripper czy może LGA2066?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Na dziś nie wiem. Nowy ryzen bardzo mi się spodobał, kawał kloca, choć prócz danych katalogowych i obejrzeniu fajnego boxa nie chłonąłem szerzej wiedzy. Jeszcze mniej o nowym LGA.

Nie wiem, odstaje z nowościami, przyznaję zagrzybiałem ostatnio komputerowo.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie jesteś sam, bo też "zagrzybiałem" dość mocno, ale co niecoś czytałem od tych podstawkach. Dobrym znakiem dla osób ściągających czapki jest glutek u intela na LGA2066, ale dla nie podejmujących się tego to wielka strata, również intel nie zaoferował zbyt dużej ilości linii PCI względem AMD.
AMD wraz z premierą ryżu zawiodło mnie potencjałem OC i mam nadzieję, że wyjdzie dość szybko jakaś lepsza/nowsza rewizja dająca lepsze możliwości.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Szynszyl kup sobie o ile Ty albo ktoś Ci bliski planujecie jakiegoś średnio prądożernego kompa.

Wersja z Japońskimi kondziołami. itd Tobie nie muśże tłumaczyć. Jak nie masz rezerwowego to tez warto pomyśleć za 180 Pln nie da sie chyba kupic lepszego zasilania. ;)

http://allegro.pl/zasilacz-super-flower-550w-80-gold-gw-warto-i6918741416.html#thumb/3

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Kuszący, ale na razie w zależności od mojego planu październikowego będę musiał kupić obudowę lepszą do zapasowego komputera.

Szkoda, że się nie pojawił jakiś miesiąc temu jak składałem znajomemu komputer z i7 7700

  • 4 lata później...
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Odkopuję coś bardzo wiekowego, jednak może komuś się taka informacja, bo sam na nią nie zdarzyło mi się trafić.

Kupiłem niedawno Ryzena 9 5900x do płyty MSI B450-a Pro MAX. Na ustawieniach domyślnych test w blenderze przy konfiguracji z sygnaturki render trwał koło 18 minut i 30 sekund jednak sekcja zasilania utrzymywała koło 78 stopni i procesor miał koło 75.  Po lekkich zmianach finalnym wynikiem dla tej płyty okazało się 4,6 GHz i 1,25V. Niestety jak widać na załączonym zrzucie ekranu sekcja po zaledwie 16 minutach i 57 sekundach renderu osiągnęła  84 stopnie.  Nie jest to satysfakcjonujący wynik do codziennej pracy, dlatego do codziennej pracy pod pełnym obciążeniem okolice 4,4GHz powinno być  optymalnym wyborem.

W moim przypadku na chwilę obecną procesor z płytą MSI będzie pracował z napięciem 1,0375V i 4,2GHz, gdzie mam około 55 stopni dla CPU i 48 stopni dla sekcji zasilania.

forum.png

ahaed
komentarz
komentarz

Myślałeś nad zmianą padów na VRM?

 

 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Na chwilę obecną nie tykałem i raczej zostaną w formie jakiej są póki procesor będzie pracował na 4,2 GHz.

Na zestaw mam dwa pomysły:
1. Zrobienie "trzymadełka" w drukarce 3D dla wentylatora skierowanego na sekcję zasilania oraz wymiana termopadów - choć obawiam się efektu niewspółmiernego do wysiłku.

2. Jeżeli faktycznie zabraknie mocy procesorowi w obecnej formie będę polował prawdopodobnie na płytę Gigabyte Aorus B550 PRO, bo o ile mnie pamięć nie myli jej sekcja była bardzo dobra oraz miała fajny układ dźwiękowy w przeciwieństwie do obecnej płyty. Jednak oba plany są w sferze rozważań na razie. Obecna forma bezgłośnego komputera mimo pełnego obciążenia jest dla mnie na prawdę kusząca. W wypadku Gdybym jednak zdecydował się na płytę Aorusa, to też zostałbym zmuszony do inwestycji w jakieś chłodzenie AiO. Poziom hałasu TC14PE jest zbyt duży przy 70 stopniach dla CPU :D.

Pomijając delikatne zrzędzenie, wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem jak płyta, która na wiosnę potrafiła kosztować 200 złotych potrafi sobie dobrze poradzić z prądozernym i wydajnym CPU jakim jest 5900X.

Moja konfiguracja pobiera jakieś 85 W - 88 W w spoczynku i 195 W pod pełnym obciążeniem procesora w cinebench R20. Zmierzony tanim miernikiem Greenpower LE-02.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.