x-kom hosting

Przegrzewanie

lukaszp2510
utworzono
utworzono

Witam mam problem potrzebuje pomocy.

Zakupiłem nowa kartę graficzną GeForce gtx 760 po podłączeniu wszystkiego i uruchomieniu komputera chciałem sprawdzić ilość FPS , i po włączeniu gry , komputer zaczął się dość mocno grzać temperatura na karcie dochodziła do 65 stopni podobnie było na procesorach około 65 stopni . Procesor Intel haswell g3200(niedługo wymieniam) , wcześniejszy sprzęt tj ten procesor + Radeon hd7770 nie grzał się aż tak do takich temperatur . Chłodzenie procesora jest boxowe . Zasilacz mam akygo 500w i myślę że w tym jest problem ale pewny nie jestem i potrzebuje pomocy:) . Też miałem wymienić ten zasilacz ale myślałem że jeszcze z tą kartą graficzną da sobie radę. Widocznie jest inaczej . Jesli możecie również polecić jakiś zasilacz tak za około 200zl byłoby miło:). I czy jak kupie ten nowy zasilacz to temperatura wróci do normy?

Proszę o pomoc z góry dziękuję:)

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, lukaszp2510 napisał:

i po włączeniu gry , komputer zaczął się dość mocno grzać temperatura na karcie dochodziła do 65 stopni podobnie było na procesorach około 65 stopni

 

To nie są wysokie temperatury.

 

5 minut temu, lukaszp2510 napisał:

Zasilacz mam akygo 500w i myślę że w tym jest problem ale pewny nie jestem i potrzebuje pomocy:)

 

Chyba Akyga, zgadza się pasowałoby go wymienić. 

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszp2510
komentarz
komentarz

Jak wymienię ten zasilacz to coś spadnie ta temperatura ? jak odpaliłem CS go to temperatura była 65 pod 5min grania na pulpicie 57-58 , odpalajac dying lighta na chwilę tylko skoczyło do 72 teraz. I masz rację literówka zasilacz akyga . Polecisz coś do około 200? 

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, lukaszp2510 napisał:

Jak wymienię ten zasilacz to coś spadnie ta temperatura ?

 

Wątpię, zmianę zasilacza polecam ponieważ ta Akyga jest bardzo słaba jakościowo i może uszkodzić Ci komputer.

 

2 minuty temu, lukaszp2510 napisał:

Polecisz coś do około 200?

 

Przykładowo SPC Vero L1

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

 

Co do temperatur to zacznij od wyczyszczenia układu chłodzenia na procesorze i zmiany pasty termoprzewodzącej. Teraz gdy masz mocniejszą kartę graficzną procesor jest bardziej wykorzystywany i dlatego temperatury skoczyły do góry. 

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszp2510
komentarz
komentarz

Oki jutro dam znać jak to wygląda i jak się będzie grzać komputer jutro też zamówię zasilacz ,tylko nie ogarniam bo pisze że do jednostek które mają zasilacz na dole ja mam na górze :/ no to co ten nie podejdzie??

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, lukaszp2510 napisał:

no to co ten nie podejdzie??

 

Będzie pasował. Jaką masz obudowę ? 

  • Dobra wypowiedź 1
lukaszp2510
komentarz
komentarz

Obudowa tracer vector

Youki
komentarz
komentarz

Szału nie ma, ale może zostać.

Wentylator na tylnej ściance ma?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.