x-kom hosting

[~1000zł] P9 Lite czy Moto X Style a może co innego?

SenserV6
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

poszukuję smartfona do typowych zastosowań tj. internet, proste gry, sporo aplikacji (poczta, bank itp itd). Moim głównym kryterium jest to żeby smartfon działał płynnie i nie tylko przez okres pół roku, a znacznie dłużej. W tej cenie zainteresowały mnie dwa modele P9 Lite oraz Moto X Style, z tymże ten drugi wydaje mi się po prostu za duży (niestety nie miałem w dłoni, ale wcześniej miałem Z2, 5.2', i była odpowiednia). Co do reszty wymagań to nie przykładam dużej wagi do aparatu, nie potrzebuje dual SIM, rozszerzanej pamięci. 

Używane z gwarancją (ponad rok) wchodzą w grę, natomiast wolałbym uniknąć kupna z Chin.

Edytowane przez SenserV6

Youki
komentarz
komentarz

Do X Style szybko idzie się przyzwyczaić, szczególnie, że ze względu na jej grubość i wyprofilowanie bardzo dobrze leży w dłoni.

SenserV6
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jak jest jeśli chodzi czysto o wydajność i płynność systemu w tych dwóch modelach? W X Style też martwi mnie trochę brak diody powiadomień.. 

Edytowane przez SenserV6
Youki
komentarz
komentarz

X Style ma wyraźnie wydajniejszy SoC, kostkę eMMC oraz lepszy aparat. Do tego praktycznie czysty android w porównaniu do lekko pamięciożernego EMUI.

 

Jest ekran moto. 

SenserV6
komentarz
komentarz

Czyli Ty wybierając telefon dla siebie wybrałbyś X Style? Jeszcze ostatnie pytanie, wiesz może jak ma się bateria w tej Motce? Bo po internecie krążą różne opinie.

Youki
komentarz
komentarz

Na pewno nie brałbym P9 Lite w wersji 2 GB, a wersja 3 GB nie była dostępna w oficjalnej dystrybucji. Poza tym na horyzoncie podobne klony do P9 Lite, tylko z 3 GB RAM od Huawei/Honor.

 

Zależy jak korzystasz, jak synchronizacją danych, Wi-Fi/LTE i jasność ekranu. To sprawa każdego przypadku. 

SenserV6
komentarz
komentarz

Spotkałem się z wersją P9 Lite 2017 właśnie z 3GB RAM ale kosztuje on już znacznie więcej bo 1300zł w x-komie. 

W takim razie czym warto się zainteresować w cenie około 1000 zł? 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o nowe model to obecnie do 999 zł z polskiej dystrybucji nic sensowniejszego do głowy mi nie przychodzi.

SenserV6
komentarz
komentarz

Okey, więc wielkie dzięki za pomoc ;) 

Przejdę się jeszcze do sklepu żeby pobawić się Motką i jak będzie okey to najprawdopodobniej na nią się zdecyduję. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.